«Оперативник повинен бути на п’ять хвилин спритнішим за бандита!», - Микола Лазорко

НАШІ ВІТАННЯ! / 

15 квітня співробітники карного розшуку відзначають 101-шу річницю створення цього підрозділу. Про злочинність та робочі будні оперативників нам розповів заступник начальника Управління карного розшуку ГУНП в Чернівецькій області підполковник поліції Микола Ігорович Лазорко. За його плечима 17 років досвіду роботи в органах внутрішніх справ, сотні розкритих злочинів та затриманих злочинців.


Микола Лазорко здобув освіту за спеціальністю «Правознавство» у Кримському юридичному інституті імені Ярослава Мудрого. Після закінчення навчального закладу в 2003 році почав працювати оперовповноваженим у Чернівецькому міському відділі поліції. До 2011 року, коли був призначений заступником начальника Управління карного розшуку ГУНП в Чернівецькій області, Микола Ігорович змінив чимало посад, але весь цей період працював у карному розшуку.

Точну кількість розкритих злочинів за 17 років служби Миколі Ігоровичу назвати важко, але він напам’ять знає прізвища та обличчя найнебезпечніших бандитів, яких довелося затримувати. Їхні фотографії висять на стіні в кабінеті. Каже, це мотивує його та колег працювати ефективніше.

Микола Ігорович переконаний, що для оперативника в роботі особливим показником є розкриття резонансних злочинів, яке може тривати місяцями або й роками. Зазвичай це замовні вбивства, розбої та інші особливо тяжкі злочини. Оперативник пригадує блискавичну роботу співробітників свого підрозділу у 2016 році, коли поліцейські затримали усіх членів організованої злочинної групи. До її складу входило 13 людей. Київлянка разом з чернівчанкою, з якою раніше відбувала покарання, очолили ОЗГ, на рахунку якої було понад 20 квартирних крадіжок. «Для розшуківця надто банально затримувати злочинця, який загубив свій паспорт на місці злочину. Таке, до речі, нещодавно було у Чернівцях», - пригадує Микола Ігорович.
 


За його словами, боротьба зі злочинністю не терпить дилетантства. Тому у карному розшуку працюють професіонали. У роботі оперативника важливі будь-які дрібниці. А на запитання, яким має бути справжній оперативник, Микола Ігорович відповідає: «Інтелектуалом. Аналітиком. Мудрим. Кмітливим. Сильним духом. І навіть актором. Та найголовніше, про що я завжди кажу своїм підлеглим: оперативник повинен бути на п’ять хвилин спритнішим за бандита. 95% злочинів розкриваються завдяки саме цим якостям та командній роботі».



Для оперативників не існує ні вихідних, ні свят. Тому ті, хто обрав цей підрозділ, готові працювати 24 години протягом семи днів на тиждень. Розкриваючи злочини та затримуючи зловмисників, працівники карного розшуку нерідко ризикують своїм життям. Але навіть не це є основними недоліками у роботі. «Найгірше те, до чого ніколи не можу звикнути, це коли доводиться розслідувати злочини, у яких постраждали чи загинули діти. До цього загартуватися неможливо ніколи», - зізнається Микола Ігорович.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації