Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Миряни Кафедрального Собору Московського патріархату в Чернівцях ігнорують відеозвернення Осачука – їх прийшло сотні на Вербну неділю… (ВІДЕО)

  • 3930

ВРЯТУЙ, ГОСПОДИ! / 


Свободівці Буковини б"ють на сполох: вимагають від голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука зустрітися із керівництвом Буковинської епархії РПЦ в Україні, щоб зупинити тисячі потенційно-інфікованих на COVID-19.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник голови обласної ради, керівник крайової організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.


Нехай Господь всіх благословить у Вербну неділю, дасть розуміння збереження своїх душ і безпеку від коронавірусної загрози для себе, своїх рідних, близьких та всіх вірян різних конфесій Чернівецької області. Загрози поширення коронавірусної інфекції збільшуються в рази, коли громадяни скупчуються – чи то в чергах біля продуктових супермаркетів, ринків чи мирян біля церков, як це сьогодні на Вербну неділю спостерігав вранці особисто біля Кафедрального Собору міста Чернівці, де не одна сотня мирян освячували Вербу біля Храму.

І якщо духовне керівництво переважної кількості конфесій та церков з розумінням ставляться до мінімалізації присутності мирян та священників під час богослужінь, відповідні Звернення до мирян є оприлюднені і біля Храмів під час богослужінь немає парафіян, то керівництво РПЦ в Україні в особі Онуфрія, чи на Буковині в особі Мелетія, жодних офіційних звернень до мирян, щодо цього не оприлюднило. Саме у зв’язку з цим небезпечні скупчення парафіян у церквах РПЦ в Україні, що створює значну загрозу поширення коронавірусу не лише серед мирян цієї конфесії, але й багатьох мешканців міста Чернівці та області.

Принагідно маю зауважити, що РПЦ в Україні в Києві, за наполяганням центральної і місцевої влади навіть у Києво-Печерській Лаврі вже зуміло організувати онлайн-трансляції і в багатьох храмах Києва, де проводить богослужіння духовенство РПЦ в Україні, не спостерігається скупчень мирян.

На останньому засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій, де головував перший заступник Голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк, присутні депутати Чернівецької обласної ради зверталися з вимогою якнайшвидше знайти можливість змусити керівництво церков різних конфесій в Чернівецькій області не допустити на Вербну неділю та на Великдень скупчень мирян біля храмів. На що Богдан Ковалюк заявив, що обласна адміністрація цим займатися не буде, і якщо у депутатів є якісь особисті зв’язки з ієрархами церков, то це робіть…на власний розсуд..!!! Як зрозуміти цю антидержавницьку позицію одного з очільників обласної ОДА, адже скупченням людей біля храмів можна запобігти, якщо щодо цього будуть по справжньому перейматися не лише депутати та керівництво обласної ради, але й керівництво ОДА і відповідні звернення духовного керівництва зорієнтують мирян на правильні рішення.

З огляду на вище викладене, публічно звертаюся до Вас, пане Осачук, як керівника виконавчої влади Чернівецької області, невідкладно ініціювати зустріч з керівництвом Буковинської епархії РПЦ в Україні Мелетієм, Архімандритом Банченського монастиря Михайлом Жаром і обговорити необхідність запровадження онлайн-трансляцій служб в храмах РПЦ в Україні і оперативно зробити звернення до мирян не відвідувати храми на Ведикдень, а бути вдома. Також, для того, щоб це реалізувати, необхідно Вам, Сергію Дмитровичу, якнайшвидше зв’язатися із очільником РПЦ в Україні, буковинцем Онуфрієм (Березовським) та переконати його зробити все можливе для того, щоб вже хоча би на Великдень біля храмів РПЦ в Україні на Буковині і по всій Україні не було скупчення мирян і, таким чином, можна було б запобігти стрімкому поширенню коронавірусу в місті Чернівці та Чернівецькій області.Для боротьби з поширеннями COVID-19 виконавчій і представницькій владі міста Чернівці та області необхідно якнайоперативніше задіювати всі можливі засоби, звернення та зустрічі, щоб зупинити небезпечні тенденції до скупчення мирян біля церков на території міста Чернівці та області.

Також, щодо інших заходів по протидії коронавірусній інфекції принагідно звертаюся публічно до Вас, як керівника виконавчої влади області, уважніше ставитися до ініціатив та пропозицій депутатів обласної ради, які подавалися і подаються до Вас, на розгляд обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій, з тим щоб не лише вислуховувати та ігнорувати, а брати їх до уваги, та спільно з представницькою владою області і органами місцевого самоврядування на місцях реалізовувати для того, щоб зберегти здоров’я та життя наших медичних працівників і мешканців наших громад. 
 
 
 
Нагадаємо: Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук вчора, 11 квітня, у прямому ефірі на своїй сторінці у Фейсбук відповів на питання інтернет-користувачів.
 
Зокрема, буковинці запитали, чому під час карантину влада не закриває церкви.
 
«Треба наголосити, що у нас церква і держава розділені. Життя релігійне, церквовне є абсолютно відокремленим від держави, відбувається автономно в правовому полі. Президент України, всі голови ОДА, в тому числі і я, спілкуємося з радою церков. Комунікацію здійснюємо виключно шляхом діалогу, адже це є наша спільна відповідальність. Тому жодна церква не буде закритою. Є лише прохання до священнослужителів різних конфесій та віросповідань по можливості перейти на онлайн формат богослужінь, - каже Сергій Осачук. - Постановою визначена максимальна кількість вірян, які можуть одночасно перебувати у храмі. Це до 10 осіб разом із священнослужителями. Тому ще раз звертаюся до всіх: скупчення людей наразі несе небезпеку. Прошу всіх відповідально поставитися до заповіді любити ближнього свого і не наражати на небезпеку».
 
До речі:
 
Московська церква у центрі Рівного провела масове освячення верби, попри карантинДесятки рівнян попри заборони та карантин прийшли до храму за освяченою вербою, яку роздавав «батюшка»

Попри заборони, московський патріархат у центрі Рівного провів масові богослужіння і освячення верби.

Відео натовпу опублікував місцевий журналіст Олексій Бухало на своїй сторінці у Facebook.