Свободівські депутати Чернівецької облради подали ряд пропозицій для більш системної роботи обласного штабу протидії коронавірусу

ВАРТЕ НА УВАГУ /


Для більш системної роботи обласного штабу протидії коронавірусу свободівські депутати Чернівецької обласної ради подали ряд пропозицій. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив очільник крайової організації ВО "Свобода", заступник голови обласної ради Віталій Мельничук.


Пропозиції на розгляд обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій : Основне - У Чернівецькій області в 2009 році проводилися проти-епідеміологічні заходи по боротьбі з поширенням епідемії так званого «свинячого» грипу.
 
Досвід роботи фахівців всіх напрямків, які діяли в тих складних умовах, коли жертвами епідемії стали близько трьох тисяч буковинців, є нагальна потреба використати при формуванні стратегії і тактики боротьби з коронавірусом з тим, щоб взяти до уваги їхнє бачення боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

За участю фахівців всіх галузей та учасників обласного штабу протидії епідемії в 2009 році в найкоротший строк необхідно виробити план дій (короткостроковий на найближчий тиждень-два з щоденною градацією відповідних заходів і робіт (та подальшим звітом за зроблене, або те, що не вдалося зробити) та довгостроковий на 2-3 місяці).

Також важливо:

  

1. а. Доручити департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА визначити перелік та обсяги необхідних медичних засобів, спец одягу, потрібних дезинфікуючих засобів, речовин та приладів для медичних працівників та мешканців громад (які працюють та не знаходяться вдома) міста Чернівці та Чернівецької області.

б. Доручити департаменту суспільних комунікацій Чернівецької ОДА звернутися до керівників виробничих підприємств міста Чернівці та області легкої, машинобудівної та хімічної промисловості для зустрічі з керівництвом Чернівецької ОДА та Чернівецької обласної ради для можливості їхньої допомоги в боротьбі з поширенням коронавірусу. При спілкуванні з виробничниками обумовити їхні можливості, щодо виготовлення на їхніх виробничих потужностях необхідних для забезпечення медичних засобів, спец одягу, потрібних дезинфікуючих засобів та речовин для медичних працівників та мешканців громад (які працюють та не знаходяться вдома) міста Чернівці та Чернівецької області.
в. Обумовити найближчим часом – наприклад четвер 9 квітня, або п’ятниця 10 квітня 11.00 (зала 301-302, або 418) для зустрічі з виробничниками міста Чернівці та області.

Додаткові позитиви від реалізованого рішення:

+ від пропозиції виготовлення потрібного для боротьби з коронавірусом на території Чернівців та області – часткове відновлення роботи місцевих підприємств, відновлення функціонування робочих місць.
++ від якісної комунікації з виробничниками та підприємцями (виробнича та підприємницька рада при обл. комісії з надзвичайних ситуацій) можуть появитися конструктивні пропозиції, які будуть давати позитив для подальшої протидії коронавірусній інфекції.
+++ позитивна комунікація з виробничниками дасть розуміння мешканцям області, що всі проблеми виконавча і представницька влада готова вирішувати спільно з людьми і це мінімізує негативні тенденції соціальних протестів та громадських протистоянь.

2. Переважна частина країн Європи, які боряться з коронавірусом у своїх країнах більш широко застосовували тестування на коронавірус медичних працівників та значних груп населення. Для якісної протидії коронавірусній інфекції і в нас в Україні є потреба бути готовим для тестування на COVID-19 усього медичного персоналу та значну частину мешканців громад області, які можуть бути інфіковані коронавірусною інфекцією. Саме для цього випадку необхідно доручити департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА зорієнтуватися скільки медичних працівників будуть брати участь у тестуваннях мешканців громад області, врахувати логістику із забезпечення тестами та засобами захисту медиків, підготувати перелік (та обсяг) всього необхідного для медичних працівників, які в таких умовах матимуть можливість проводити тестування. Всі ці обсяги необхідних засобів передбачити для виготовлення, або централізованого постачання (у випадку наявності від МОЗ).

3. Щодо медичних масок для мешканців громад, які відвідують торгівельні заклади та дезинфікуючих засобів для рук.

В багатьох європейських державах у торгівельних закладах на входах покупцям видають медичні маски (саме ці засоби протидії коронавірусній інфекції потрібні в дуже великих обсягах).

Звернутися до підприємців-власників торгівельних закладів передбачити наявність для покупців, які їх відвідують безкоштовне надання на вході медичних масок та дезинфікуючих засобів для рук. Виготовлення для цих цілей медичних масок та дезинфікуючих засобів можна запустити на швейних підприємствах легкої промисловості та Чернівецькому хімічному заводі, які знаходяться на території міста Чернівці та Чернівецької області та зобов’язати їх для підприємств торгівлі міста та області надавати по мінімальній ціні. Передбачити компенсації для торгівельних підприємств, які за підтвердженими даними не матимуть можливості забезпечувати такими засобами медичного захисту покупців у своїх торгівельних закладах.

4. Щодо підтримки виробничників та підприємців – започаткувати реальні механізми сприяння дрібному та середньому підприємництву. Також передбачити умови для можливості часткового (при можливості) задіювання їх виробничих потужностей та підприємницькго потенціалу для виготовлення того, що необхідно для протидії поширенню коронавірусної інфекції для забезпечення медичних працівників в медичних закладах та працюючих мешканців області на робочих місцях та при транспортуванні на роботу та додому.

5. Повернутися до потреби розгляду питання введення обмеження переміщення мешканців населених пунктів області (відновлення функціонування блок-постів на в’їздах і виїздах з цих населених пунктів) де є спалахи коронавірусної інфекції з потребою максимального недопущення поширення вірусної загрози в населені пункти, де ще не має значного поширення коронавірусу.

6. Враховуючи Звернення президії Чернівецької обласної ради профспілок (копія звернення додається) до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, роботодавців щодо підтримки людей найманої праці (від 6 квітня 2020 року (вхідний №39/944) є необхідність також врахувати питання підняті у Зверненні для пом’якшення негативного впливу на працівників через призупинення роботи значної кількості організацій підприємств та виробництв. 
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації