Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Наукові співробітники художнього музею Чернівців обмінялись досвідом із колегами-тернополянами

  • 6624
МИСТЕЦТВО / Зима для наукових співробітників художнього музею Чернівців розпочалася поїздкою до Тернопільського художнього музею і як результат – у грудні будуть презентовані дві виставки відомих українських художників, творчість яких вже давно привертає увагу фахівців та шанувальників мистецтва. Це – творчі роботи Марії Приймаченко та Миколи Кумановського.

Для сучасної української культури надзвичайно важливим є елемент співпраці між різноманітними культурними закладами. Тільки, на жаль, проявляється цей елемент не завжди і не всюди. В якості одного з позитивних прикладів можна привести діяльність Чернівецького художнього музею, який протягом останнього п’ятиріччя активно співпрацює із колегами з інших музеїв, інших міст, із багатьма сучасними талановитими художниками і майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, різноманітними навчальними закладами та культурно-мистецькими організаціями й центрами. Особливе значення має спілкування з іншими музейниками, адже в результаті відбувається не тільки власне співпраця, а й обмін досвідом, знаходження спільних шляхів діяльності та розвитку музеїв.

Зима для наукових співробітників художнього музею Чернівців розпочалася поїздкою до Тернопільського художнього музею і як результат – у грудні будуть презентовані дві виставки відомих українських художників, творчість яких вже давно привертає увагу фахівців та шанувальників мистецтва. Це – творчі роботи Марії Приймаченко та Миколи Кумановського.

Окрім цього, чернівецькі музейники ознайомилися із експозицією тернопільських колег, фондові науковці поспілкувалися про специфику й особливості збереження експонатів у музейних збірках, а експозиційні відділи обмінялися думками щодо принципів побудови експозицій.

Тернопільський обласний художній музей було засновано у травні 1991 р. на базі колишньої картинної галереї, яка свого часу була одним із відділів обласного краєзнавчого музею. Нині музей складається з трьох постійно діючих експозицій та виставкової зали, де презентується творчість відомих художників з різних регіонів України.

Досить цікавими є експозиції українського та зарубіжного мистецтва, а також меморіальна зала митця та реставратора з Нью-Йорка, уродженця Тернополя Діонізія Шолдри (1925 - 1995).

Колекція художнього музею Тернополя починалася з 552 творів, наданих краєзнавчім музеєм, а згодом додалося ще 139. Перші роки існування музею як окремого культурно-мистецького закладу збірка поповнювалася за рахунок закупівлі творів мистецтва у художників та приватних осіб, а також завдяки виставковій діяльності й подарунків митців і колекціонерів. Окремі роботи надходили до збірки завдяки ентузіазму та закоханості у свою справу музейних науковців, і в першу чергу в цьому відношенні потрібно згадати директора музею Ігора Дуду. Сьогодні основні фонди ТОХМ складаають понад 8 тисяч експонатів, у т. ч. живопису – близько 800 творів, графіки – близько 7000 експонатів, скульптури – 140. Також у фондах зберігаються роботи, які репрезентують творчість кращих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва регіону.
Така співпраця у чернівчан свого часу вже відбувалася із колегами з Івано-Франківська, Коломиї та Хмельницького, і розширення географії галузевого спілкування у обміні досвідом надає колективу Чернівецького художнього музею певних переваг та допомагає набути необхідної інформації щодо специфіки функціонування сучасного музеєзнавства.
 

Альберт КОМАРІ,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею
Для БукІнфо (с)