Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Інспектор Чернівецької митниці постане перед судом за фіктивне митне оформлення «євроблях»

  • 1399
ДООФОРМЛЯВСЯ / 

Скеровано до суду обвинувальні акти відносно інспектора відділу митного оформлення митного пункту «Вадул-Сірет» митного поста «Порубне» Чернівецької митниці ДФС за службове підроблення (ч. 4, 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України) та його пособника.


Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому.

Слідством встановлено, що інспектор здійснював фіктивне митне оформлення виїзду із зони митного контролю транспортних засобів іноземної реєстрації, що перебували на території України в режимі тимчасового ввезення строком на 1 рік, пособник підшукував охочих та підбурював їх до надання неправомірної вигоди працівнику митного пункту пропуску.

Протягом вересня-листопада 2019 року слідчі ДБР зібрали докази здійснення такого митного оформлення автомобілів «Audi A4» та «Mitsubishi Pajero». При цьому оформлення здійснювалось за відсутності автомобіля та особи, яка зобов’язана його вивезти. Недостовірні відомості вносилися до офіційного Електронного журналу пасажирського пункту пропуску Автоматичної системи митного оформлення «Інспектор».

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Чернівецької області. Оперативний супровід – Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Чернівецькій області.

У разі доведення вини, митнику загрожує штраф до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, - повідомляє прес-служба ДБР.