Фонд держмайна відключив "прокладки Яценко" від реєстру оцінки нерухомості

ПРОЦЕС ЗРУШИВ / 

Фонд державного майна України для ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості в надзвичайно короткий термін спільно з експертами розробив і впровадив безкоштовний Сервіс внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку. Про це йдеться в повідомленні Фонду Держмайна, передає
БізнесЦензор.
 
Зараз Сервіс працює, удосконалюються процеси з урахуванням пропозицій оцінювачів та нотаріусів."Ми спільно з" ProZorro. Продажі "запустили в найкоротші терміни, важливий і безкоштовний сервіс внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку.

Зараз це перший етап запуску, в якому беруть участь нотаріуси та оцінювачі. Другий етап, коли кожен громадянин України зможе самостійно взяти з сайту оцінку своєї нерухомості, буде впроваджений з липня 2020 року", - розповів заступник голови Фонду державного майна України Андрій Єгоров. Документація, зокрема щодо технічного завдання та вимог для створення системи, підготовлена попереднім керівництвом Фонду, потребувала значного доопрацювання, що ускладнило розробку Сервісу в передбачені законом короткі терміни.

Фонд також повідомляє, що 31 січня від Єдиної бази даних звітів про оцінку було відключено чотири авторизовані електронні майданчики, вони також були з процедури реєстрації та перевірки інформації звітів про оцінку об'єктів нерухомості. "Вся інформація, що міститься на цих авторизованих майданчиках, знаходиться в процесі передачі в ФДМ відповідно до вимог Порядку ведення Єдиної бази даних звітів про оцінку", - уточнили у Фонді.

Незабаром після запуску користувачі почали повідомляти в коментарях в Facebook до посту ФДМУ про старт нового ресурсу про збої та помилки сервісу при спробі авторизуватися або зареєструвати звіт, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як повідомив директор "ProZorro.Продажі" Олексій Соболєв, проблеми з використанням сервісу тимчасові і пов'язані з великою кількістю відвідувачів сайту. При цьому він пообіцяв, що найближчим часом помилки будуть усунені. "Відповідно до закону, система запускалася в дуже короткі терміни і в складній ситуації, коли документація на базу оцінки, розроблена попереднім керівництвом, була недостатньою. В даний час база працює, ми бачимо нормальну роботу нотаріусів, але дійсно є проблеми з роботою оцінювачів" , - прокоментував Соболєв. За його словами, проблема з реєстрацією звітів складніше, і на її рішення знадобиться до двох днів.

Як повідомлялося, в грудні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію схем в сфері оцінки нерухомості (законопроект №2047-д), що передбачає спрощений метод оцінки і безкоштовний доступ до бази для перевірки або внесення даних про оцінку нерухомості. Раніше голова комітету, народний депутат фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев визнав, що депутати від президентської партії на засіданні 18 жовтня відмовилися підтримати законопроект, який передбачає ліквідацію корупційної схеми, яку пов'язують з компаніями депутата Антона Яценка. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що принаймні частина депутатів могла отримати по $ 25-30 тис. за таке рішення. Для перевірки цієї інформації Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження.

Нагадаємо, Верховна Рада в грудні 2017 року схвалила створення Єдиної бази даних звітів про оцінку нерухомості, мотивуючи це боротьбою з "чорними" ріелторами. Таким чином, парламент зобов'язав суб'єктів оціночної діяльності вносити в неї інформацію зі звітів про оцінку нерухомості через автоматизовані електронні майданчики. Влітку 2018 року Фонд держмайна зобов'язав фахівців з оцінки майна здавати звіти за допомогою сайтів-посередників ("авторизовані електронні майданчики"), які виявилися пов'язані між собою і з оточенням одіозного нардепа Антона Яценко.

Як з'ясувалося, електронні майданчики виконують виключно посередницькі функції передачі інформації, схожі на електронну пошту. При цьому майданчики на свій розсуд встановлюють плату за свою послугу, яка протягом року вже зросла з 510 до 1356 гривень за кожне звернення до держреєстру. Оплату цих послуг реєстратори покладають на продавців квартир. При цьому майданчики позбавляють доступу до державної бази тих реєстраторів, які дозволяють собі публічну критику монополістів. АМКУ розслідує антиконкурентні узгоджені дії майданчиків з листопада 2018 року. Ще до офіційного старту розслідування з'ясувалося, що вони не відповідають на інформаційні вимоги Комітету. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації