У минулому році на Буковині на кашлюк захворіло понад півсотні дітей

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я! / 


На Буковині на кашлюк захворіло понад півсотні дітей за рік. І вже сім випадків кашлюку зареєстровано минулого тижня на Буковині - з 10.01.2020 по 16.01.2020.

Немала кількість хворих на кашлюк свідчить про нехорошу епідемічну ситуацію протягом року, зазначив завідувач відділу Чернівецького лабораторного центру Юрій Падурару. Про це йдеться у публікації "МБ"

Дев’ять дітей захворіли на кашлюк у селі Нелипівці Кельменецького району. Випадки були зареєстровані з 19 по 24 грудня. Захворіли учні однієї школи з 1 по 9 клас і дитина віком 2,5 місяці. Більшість із хворих дітей були щепленими, тому вони перехворіли у легкій формі і не потребували госпіталізації.

Запобігти кашлюку можна лише вакцинацією. Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцина доступна і безкоштовна.

Незважаючи на наявність вакцини у 2019 році в області зареєстровано 59 випадків кашлюку. Майже така сама кількість була і у 2018 році. Епідеміологи констатують, що це чимала кількість.

"Норма для цивілізованих країн, де проводяться щеплення – один випадок кашлюку на рік. І ще на початку 2000-х років ми мали такі показники: два-три випадки кашлюку на рік. Потім почалися проблеми і зі щепленням. Тому зараз є багато дітей і дорослих, які не мають імунітету від цього захворювання", - зазначив Юрій Падурару.

Тому наразі збудник хвороби циркулює серед населення, і є дуже високий ризик захворіти.

"Немала кількість хворих на кашлюк свідчить про нехорошу епідемічну ситуацію протягом року. Сам факт реєстрації кашлюку – це вже погано. Тривалі роки у нас були проблеми з вакциною АКДП, яка містить у собі захист від кашлюку. Протягом останніх десяти років охоплення вакцинацією було значно менше 95 відсотків, як це рекомендовано, у деякі роки було щеплення 50 і менше відсотків від потреби, – каже завідувач відділу Чернівецького лабораторного центру Юрій Падурару.

А особливість щеплення від кашлюку в тому, що вакцинують АКДП лише до семи років.

"Базових чотири щеплення дитина має отримати до двох років. Якщо дитині не встигли це зробити вчасно, то за окремим календарем можуть вакцинувати до семи років. Але після цього віку щеплення від кашлюку не передбачені і їх вже нікому не роблять. Тому маємо велику кількість нещеплених дітей і дорослих. І важливо, щоби вакцинували своєчасно хоча би тих дітей, які зараз підлягають щепленню.", - пояснює Юрій Падурару.

Протягом 11 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 2 063 випадки кашлюку. Планово вакциновано проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) лише 74% дітей.

Довідка

Поширюється під час кашлю чи чхання

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, здебільшого повітряно-краплинним шляхом, під час кашлю чи чхання.

Діти, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят. Через 7-10 днів після інфікування з’являються симптоми кашлюку: помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить в судомний кашель. У немовлят кашлюк може супроводжуватися тимчасовим припиненням дихання (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку. Під час перших симптомів негайно необхідно звертайтеся до лікаря.

Запобігти кашлюку можна лише вакцинуючись. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації