Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Будівельний перфоратор: основні характеристики

  • 5072

ВАРТО ЗНАТИ* / 


Перфоратор будівельний — інструмент для пробивання отворів у різних матеріалах. Він успішно використовується і на промислових об’єктах, і в домашніх умовах. Таке обладнання відрізняється не лише за потужністю, а також за швидкістю обертання, типом патронів та іншими характеристиками. Всі вони мають бути враховані під час вибору інструменту.

  

Види перфораторів
 

Більшість побутових перфораторів належить до горизонтальних — таких, де двигун розташовано паралельно ударній осі. Вони відрізняються середньою потужністю та вагою. У більш потужних моделях двигун розташовується вертикально. Інструмент може бути мережевим або акумуляторним. Акумулятор надає більшої автономності техніці, проте обмежує її потужність та збільшує вагу. Мережеві прив’язані до джерела живлення.

 

Варто відзначити, що ціни на перфоратори також залежать від таких характеристик:

  

- потужність;
- тип патрона;
- швидкість обертання;

- сила удару.

 

Чим більша товщина матеріалу, який треба пробити, тим більша потужність знадобиться. Побутові моделі мають потужність до 900 Вт, а професійні — понад 1000 Вт. Моделі на 700-1000 Вт можна використовувати як вдома, так і на будівництві. У моделях для дому використовується патрон SDS+, для професійної діяльності — SDS-max. Другий дає більше можливостей у виборі насадок, краще долає складні перешкоди.

 

Швидкість обертання показує, скільки обертів за хвилину може робити свердло. Для побутових цілей підійдуть інструменти на 1500-2000 обертів. Цієї швидкості достатньо, щоб зробити отвори в стіні. Проте для більш твердих матеріалів необхідні інструменти з меншою кількістю обертів і більшою силою удару. Тому в професійній діяльності використовують моделі на 230-450 обертів. Вони мають силу удару більше 5 Дж, а побутові стартують від 2,6 Дж.

 

Додаткові функції та режими

 

Перфоратори можуть відрізнятися кількістю режимів. Однорежимні використовують для роботи з м’якими матеріалами. Дворежимні підходять для ударного свердління в твердих матеріалах, більшість інструментів належить саме до цієї категорії. Трьохрежимні — універсальні, працюють у якості відбійного молотка.

 

Корисними доповненнями можуть бути функція реверсу, обмежувач глибини свердління, м’який спуск. Для зручності можна обрати модель із додатковою рукояткою, пилозбірником та антивібраційною системою.

 

 * на правах PR