Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Лише закордонний: Уряд планує заборонити українцям перетинати кордон з РФ за внутрішнім паспортом з 1 березня 2020 року

  • 1704

НАРЕШТІ /


Кабінет міністрів з 1 березня 2020 року може скасувати можливість перетину українцями державного кордону з Росією за внутрішнім паспортом і свідоцтвом про народження. Про це заявив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, повідомляє УНІАН.


"Уряд має намір скасувати можливість перетинання громадянами України державного кордону з Російською Федерацією за внутрішнім паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження", - сказав Погорельцев.

Повідомляється, що проектом постанови Кабміну передбачено зупинення дії положень угод з РФ у період 1997 і 2011 років, укладених ще до початку російської агресії. Цими положеннями визначено перелік документів, за якими громадяни України мають право перетинати кордон з Росією, і це, серед іншого, внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народження для дітей до 16 років.

"Законом "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" чітко визначені документи, які дають право громадянину України на в'їзд або виїзд з України. Це паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну). У разі ухвалення урядом постанови з 1 березня 2020 року до громадян України, які перетинають кордон з РФ, будуть застосовуватися положення цього закону в частині паспортних документів, що дають право на виїзд за кордон", - зазначив Погорільців.

Погорельцев пояснив, чому виникла необхідність внесення змін до цих угод. Посилаючись на дані адміністрації Державної прикордонної служби України, він зазначив, що щороку зростає кількість випадків виявлення підробок як свідоцтв про народження, так і внутрішніх паспортів у формі книжечки.

Зазначається, що свідоцтво про народження дитини не підтверджує належність до громадянства України і не містить фотографії його власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документу, а також створює загрозу незаконного вивезення цієї дитини. Як внутрішній паспорт, так і свідоцтво про народження не містять інформацію про особу латиницею, що тим самим робить неможливим проведення перевірки особи на наявність можливих обмежень на перетин державного кордону згідно з базами компетентних органів України та Інтерполу, а також не дозволяє автоматично зчитати інформацію із цих документів під час проходження прикордонного контролю.

Директор департаменту зазначив, що паспорт громадянина України у формі книжечки має низький ступінь захисту і може використовуватися зі зміненою фотографією під час перетину кордону третіми особами, які вчинили чи можуть вчинити протиправні дії, що загрожують державній безпеці та громадському порядку.

Українці, які перебувають у Росії, можуть звернутися з клопотанням про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до посольства України в Москві та консульських установ України в Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську, залежно від місця проживання.

Наразі таким правом вже скористалися понад 4 тисяч громадян України, які оформили біометричні закордонні паспорти на території Росії. 

 

Фото REUTERS