Буковинські чиновники в розпачі - з нового року на них чекає неймовірне масове скорочення

ЩЕ НЕ ВЕЧІР /


Кожен третій працівник районних адміністрацій залишиться без роботи. Кабінет міністрів України своєю постановою довів до місцевих адміністрацій граничну чисельність працівників. З нового 2020 року ця кількість становитиме 674 особи – і це на 36% менше від нинішнього штатного розпису.

 

«Виходить так, що скорочують 321 посаду, а це все живі люди. Уже з 1 січня у новому бюджеті не передбачені суми на цих працівників. Так як у нас 11 районів, працює майже по сто осіб, то це всередньому по 30 осіб у кожному районі підуть у центр зайнятості», - коментує кореспонденту ІА АСС керівник апарату Чернівецької ОДА Олег Стецевич.

 

На думку посадовця, біда ще й у тому, що об’єднані територіальні громади, які уже є в райцентрах, мають свій штат, їм більше не потрібно додаткових кваліфікованих працівників. Втім, у Чернівецькій області лише половина території охоплена ОТГ, тому немає підстав говорити про правонаступництво влади по лінії територіальних громад. Чиновники зараз шукають шляхи як мінімізувати негативний вплив від скорочення. 

 

«Як керівник апарату можу розказати про проблеми цього напрямку. В апаратах у РДА за новими правилами буде працювати по 12 осіб. Якщо відкинути голову району, заступників та спеціалістів з ведення виборчого реєстру, то залишається п’ять осіб. От вони і мають займатись правовими, організаційними питаннями, зверненнями, доступом до публічності, режимно-секретною роботою, мобілізаційною справою… Для них буде шалене навантаження і виконувати все якісно і вчасно буде вкрай важко»,- пояснює Олег Стецевич.

 

Для звільнення 321 особи треба виплатити одноразову грошову допомогу – 2,5 млн грн. Тим хто залишиться працювати зарплату не підніматимуть за рахунок зекономлених коштів. Навпаки, з січня видатки на утримання РДА скоротять на 40%. Хоча уряд анонсував, що у новому році планують по-іншому (у сторону збільшення) нараховувати заробітну плату. «Скільки ще будуть існувати райдержадміністрації – невідомо. Моя думка: скорочення проводять передчасно, спершу слід було прийняти змін про місцеві адміністрації, залишити потрібні повноваження, а вже тоді скорочувати. У нас не так. Звільняємо, а потім думаємо, куди дівати повноваження і кому їх делегувати. Навантаження на ОДА лягає величезне. Приміром, в управліннях агропромислового комплексу у районах було по 4 людини, а тепер всі ці функції виконуватиме обласний департамент. Невтішна картина, це доля людей», - каже Стецевич.

 

За словами керівника апарату ОДА, ця проблема стане ще гіршою, коли ліквідують райони і залишуть три адміністративні одиниці: Хотин, Чернівці і Сторожинець або Вижницю. Тому логічно, не проводити скорочення зараз, а почекати півроку до виборів місцевих рад за новим адміністративно-територіальним устроєм. Центр зайнятості тим часом шукає варіанти для працевлаштування звільнених чиновників. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації