Мунтян детально розповів про обшуки НАБУ і скандал навколо санаторію в Брусниці (ВІДЕО)

МУНТЯН НА КОНІ / 


Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян в програмі «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці» прокоментував обшуки НАБУ в облраді, а також детально розповів про уреальну вартість санаторію в «Брусниці».


За його словами інформація яку шукали правоохоронці є у відкритому доступі, але вони мусили діяти за процедурою, - пише сайт "Новини Буковини".

«Сьогодні будь-який громадянин України може звернутися до правоохоронних органів, і для того, щоб провести будь-яку перевірку, правоохоронці мають відкрити провадження.

У цьому випадку – аналогічна ситуація. Відповідна структура мала можливість взяти необхідну інформацію, щоб з’ясувати відповідні обставини. Ця інформація у відкритому доступі для будь-кого у відповідності до закону про публічну інформацію, який зобов’язує нас ці рішення виставляти на сайт» - розповів Іван Мунтян.

Голова облради розповів, що озвучені НАБУ цифри про 180 тисяч доларів за передачу в оренду санаторію «Брусниця» є насправді нісенітницею, адже цей санаторій навіть на аукціоні не вартує таких коштів, а значно кращі санаторні об’єкти, які ближчі до Чернівців, продавались з аукціону за 20 тисяч доларів або взагалі роками стоять на торгах та не цікавлять інвесторів.

«Сьогодні дуже просто оцінити будь-яке приміщення або майнові комплекси і з’ясувати їх вартість, чи є вона в тих розмірах і цифрах, які називаються. Тому озвучені цифри це несерйозно.

До прикладу дитячий санатоій Колос у селі Панка Сторожинецького району, ще ближче до Чернівців, у значно кращому місці та стані, був проданий на аукціоні за 20 тисяч доларів. Аналогічіні комплекси у нас багато років виставлені на торги, але покупець чомусь не знаходиться», - зазначив голова облради.

Загалом для санаторію в Брусниці вже багато років намагаються знайти інвестора і в 2013 році навіть передавали в оренду, щоправда вже через рік, фірма, яка його отримала в оренду, відмовилась від нього.
 

«У 2013 році облрада вже передавала цей санаторій в оренду юр.особі. Тоді фірма отримала його без конкурсу, прямим голосуванням і була зареєстрована в офшорних компаніях. Але нові власники провели ретельний аналіз і відмовилися від продовження угоди. Через рік облрада припинила угоду», - розповів Іван Мунтян.

 

 

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян в програмі «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці» детально розповів про усі перипетії навколо санаторію в Брусниці, оренда якого викликала резонанс та зацікавленість НАБУ.

Інвестора для санаторію в Брусниці намагаються знайти вже багато років. А у 2013 році навіть передавали в оренду, щоправда вже через рік, фірма, яка його отримала в оренду, відмовилась від нього.

«У 2013 році облрада вже передавала цей санаторій в оренду юр.особі. Тоді фірма отримала його без конкурсу, прямим голосуванням і була зареєстрована в офшорних компаніях. Але нові власники провели ретельний аналіз і відмовилися від продовження угоди. Через рік облрада припинила угоду», - розповів Іван Мунтян.

А у 2015му році до облради звернувся колектив і підприємці з проханням приймати відповідні рішення, бо санаторій практично руйнується. Облрада винесла проєкт рішення щоб знайти інвестора, але за 3 роки пропозицій так і не надійшло.

«2015 року майнова комісія обласної ради винесла відповідний проект рішення після того, як взяла до уваги це звернення колективу і підприємців. І виставила цей проект рішення з відповідними умовами: як мінімум у найближчі 5 років вкладати 4,5 млн грн, і сплачувати орендну плату за використання майнового комплексу.

Пройшло більше 3 років, але ніяких пропозицій від інвесторів так і не надійшло», - зазначив голова крайового парламенту Буковини.



Та звернення людей про жахливий стан санаторію тривали. Наприклад, учасники АТО, які отримували путівки на оздоровлення в санаторій, не могли перебувати там більше 3-4 днів, бо умови там жахливі – хтось порівняв їх навіть з умовами концтабору.

До відбудови санаторію намагались залучити і іноземних інвесторів. Але ніхто не брався за такий затратний об’єкт. Натомість інвестор, який зрештою взяв в оренду санаторій, погодився навіть на доволі непрості фінансові умови. Адже щомісячно треба сплачувати понад 81 тисячу гривень та впродовж 5 років вкласти у реконструкцію понад 4,5 мільйони гривень та ще й пілогове навантаження

«Я запрошував до цього об’єкта, і закордонних інвесторів на різних офіційних зустрічах, форумах, бізнес-форумах. Як представник обласної ради, завжди називав перелік об’єктів, які можуть бути надані при нормальних інвестиціях. Я запрошував і президента округу Швабії, і голову Сучавської повітової ради. Георгій Флутур був там на місці, подивився, стиснув плечами – такої можливості від Європи на сьогодні немає. Але з його сторони були слова: не повторіть ті самі помилки, які робили ми. Віддайте цей комплекс хоч за одну гривню вашому якомусь господарю, тільки для того, щоб воно виживало і розквітало. Щоби розбудували в області цей санаторій.

У нас виходило трохи не так: наша орендна плата була така, що не кожний міг би її сплачувати, щоби взяти цей об’єкт в оренду. Щомісячно треба заплатити 81 тисячу і плюс ПДВ, і впродовж 5 років вкладати не менше 4,5 млн грн в реконструкцію. І ще пільгові умови.

Всі ці умови інвестор взяв на себе. Підприємство було назване на сесії, воно має на території області не один комплекс готельного типу. Досвід показує, що такі люди набили собі руку, як потрібно вкладати кошти», - зазначив Іван Мунтян.

Також голова облради наголосив, що уся ця процедура передачі в оренду санаторію дотримана згідно з чинним законодавством, на засіданнях конкурсної комісії відбувалась відеофіксація, і усі ці матеріали є у вільному доступі.

У 2017-му році профільна комісія облради виїжджала на місце та обстежила цей комплекс, а інформація була доведена в сесійній залі депутатам, які прийняли доповнення щодо надання пільгових умов щодо учасників АТО та їхніх сімей, та інших категорій пільговиків.

«Це немале навантаження на інвестора. Бо крім того, що треба зберегти профіль, колектив, сплачувати всі податки і утримувати цей санаторій – ще є додаткові навантаження щодо пільгових умов такої категорії.

Після прийняття такого рішення в цілому, цей проект рішення був направлений на розгляд конкурсної комісії. Конкурсна комісія оголосила конкурс на оцінювача, яким пізніше було оцінено майновий комплекс, а також ця оцінка була затверджена на конкурсній комісії.

Конкурсна комісія відповідно до законодавства проводиться під відеонаглядом, і ці всі матеріали зберігаються в обласній раді. У будь-кого є можливість зробити запит і переглянути ці матеріали – ми готові їх надати згідно з чинним законодавством. Так само і правоохоронні органи можуть їх отримати.

Після того, як було оцінено майно, була визначена вартість щомісячної орендної плати, ці пропозиції знову були виставлені на конкурс. Після того, як був визначений учасник конкурсу, ця пропозиція, уже затверджена протоколом, передається на засідання профільної комісії, і ця комісія формує проект рішення, який знов виноситься на розгляд сесії обласної ради. Тобто вся ця процедура згідно з чинним законодавством дотримана, і ми весь цей час практично шукали нормального інвестора», - наголосив Іван Мунтян.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації