Чернівецька обласна рада за ініціативою "свободівців" висловилася проти "формули Штайнмаєра" у вирішенні конфлікту на Донбасі

НАРЕШТІ! /


Чернівецька обласна рада 33 голосами 9 жовтня на своєму засіданні проголосувала за звернення до Президента та Верховної ради України щодо недопущення реалізації в Україні так званої формули Штайнмаєра, яка передбачає встановоення особливого статусу Донбасу, - написав на своїй сторінці у Фейсбук заступник голови обласної ради, керівник крайової організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.


За його словами, ініційоване депутатами фракції ВО "Свобода" звернення було після колегії облради впродовж кількох днів доопрацьовано погоджувальною групою представників фракцій облради. Власне вже на самій сесії депутати проголосували ряд правок та пропозицій, які при обговоренні у своїх виступах запропонували представники громадськості.

Таким чином Чернівецька обласна рада вагомо долучилась до ряду обласних, міських та інших місцевих рад, які застерегли через прийняття відповідних звернень до Президента та Верховної Ради України все чинне керівництво України не йти на поводу кремлівських агресорів, а враховувати насамперед інтереси української нації та всієї України. 
 
Деталі:
 
Депутати Чернівецької обласної ради звернулись до Президента та Верховної ради України щодо прийняття так званої «формули Штайнмаєра». За це рішення проголосували на сесії облради.

Про це повідомляє UA: Буковина.

Півтори години обранці сперечались за остаточну редакцію документа. Текст звернення затвердили голови депутатських фракцій на погоджувальній раді. Дійти згоди у кількох пунктах вдалось не відразу. Кілька разів повертались до голосування за "недопущення відведення українських військ". 

Депутат Ліля Бортич зауважила, що депутати на погоджувальній раді усунули всі гострі політичні моменти самого звернення: "Лиш питання миру в Україні нас турбує, і ми дбаємо про інтереси тих громадян, які на лінії військових дій і поза нею. Неправильно уникати цього питання і вважати, що воно само вирішиться," - додала депутат Лілія Бортич.

Про це пише ІА АСС.

Водночас на сесію прийшли приблизно 30 учасників АТО , волонтерів та чернівчан. Вони принесли своє звернення та вимагали, аби депутати внесли доповнення щодо неможливості відведення військ та про те, що окуповані території не повинні мати особливих статусів, які ставлять під сумнів унітарний устрій України.

Слово надали і представникам громадськості. «Все там гарно звучить. Але я прошу внести пункт. Наш агресор – Росія, їй не можна довіряти. На мне треба, аби хтось розказував як захищати рідну землю, - сказала волонтерка Леся Хомко, - наші війська не повинні відступати на колишні позиції. Ці 25 км біля Золотого, які ми повинні залишити – це і є капітуляція. Там люди просять не відходити. Віддати територію, яка скроплена кров’ю – неприпустимо. Вони там бояться репресій."

«Прошу не зрадьте Україну, - емоційно виступила з трибуни активістка Галина Абрам’юк, - не ввійдіть в історію зганьбленими. Влада змінитись, а вам тут жити. Ми мусимо прийти до свого кордону і відновити контроль до передвоєнного стану. І це буде відновлення цілісності України. Не ведімось на чужі формули. Лише формула України. Відновлення соборності та цілісності. Я хочу миру. Але не на підгрунті капітуляції."

У зверненні є 7 пунктів. Вони вимагають проінформувати про зміст формули, визнати пріорітетною повну деміталітаризацію, недопустити відведення війська з лінії розмежування до встановлення повного контролю над кордоном, вжити заходів, аби визволити громадян України, яких утримують в Росії. Також вимагають унеможливити амністію без розслідувань військових злочинів.

Депутати проголосували за звернення з доповненнями. "За" звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася навколо прийняття так званої формули Штайнмаєра, проголосувала більшість депутатів - 33 обранці.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації