Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Польщі влада зобов’язала супрмаркети безкоштовно віддавати непродані продукти

  • 1736

ЩО ТАМ У ПОЛЯКІВ /


У Польщі набув чинності новий закон, згідно з яким великі і оптові супермаркети повинні віддавати непродані продукти неурядовим організаціям. Магазини повинні укласти договір, наприклад, з фондом і надавати йому припаси безкоштовно. Таким чином в Польщі хочуть скоротити кількість їжі, яку просто викидають.


Положення Закону про протидію харчовим відходам, який президент підписав 19 серпня, введуть поступово. На даний момент вони поширюються на магазини площею понад 400 кв. м. Але з часом до них приєднаються і супермаркети до 250 кв.

Закон поширюється тільки на ті магазини, де доходи від продажу продуктів харчування становлять не менше 50% доходів від продажу всіх товарів.

У магазинів є п’ять місяців, щоб підписати перший контракт з неурядовою організацією, яка буде забирати продукти. Однак продавці не зможуть віддавати їжу з вичерпаним терміном придатності або зіпсовану. А тільки придатну для споживання. Наприклад, з пошкодженою упаковкою або з коротким терміном придатності.

Вже з 1 березня 2020 року правила посиляться і продавцям доведеться платити за зіпсовані продукти харчування. Плата буде 10 грошів за кожен кілограм витраченого марно провіанту. За недотримання цієї вимоги магазин оштрафують на 500-10000 злотих.

За статистикою, в Польщі щорічно марно витрачають близько 9 мільйонів тонн продовольства. Це 235 кг викинутої одним поляком їжі на рік.

Подібні правила проти харчових відходів вже діють в Італії, Франції, Чехії та Бельгії. Нагадаємо, що ціни на продукти в Польщі суттєво нижчі, ніж в Україні.