Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

В Україні можуть масово з’явитися автомати для збору пляшок

  • 2654

ДАВНО ПОРА! /


В Україні у громадському просторі можуть з’явитися спеціальні автомати для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – фандомати.


Зокрема у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запропонували проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування таких пристроїв, йдеться на сайті відомства.

"У багатьох країнах Європи та світу на вулицях у місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак", – зазначив заступник голови Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе.

За його словами, ця ініціатива заохочує людей до розумного збирання і використання пластику та покращення екологічного стану міст.

"Думаю, в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо детальніше вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми. Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей", – резюмував Парцхаладзе.

Відповідні зміни планується внести до державних будівельних норм щодо благоустрою.