Кандидат у народні депутати по в/о №201 (м.Чернівці) Валентин Філіпчук відповідає на запитання виборців

ВАРТО ПОЗНАЙОМИТИСЯ /

- Доброго дня! Валентине, інформації про Вас дуже мало. На просторах інтернету окрім декларації і кількох невеликих статей – більше нічого. Чому так?

 

- Доброго дня, інформації про мене дійсно небагато, це пов’язано із моєю службою у Збройних силах України і з тим, що раніше я не був публічною особою. Хоча своє життя та інформацію про себе не приховую, тому відповім на всі Ваші запитання…

 

- Ви чернівчанин, хто Ваші батьки? Де ви навчались?

 

- Я народився у селі Киселів, Кіцманського району, Чернівецької області та згодом разом із батьками переїхав до Чернівців. Навчався у початкових класах в 11 школі Чернівців. Та згодом тата направили на роботу до Монголії. Ми разом усією сім’єю виїхали на певний час жити у місто Баганур (що поряд із містом Улан-Батор). У Монголії я жив і навчався до 9 класу. Отже, шість років ми сім’єю жили у МНР. 9 клас я закінчував вже у школі №6 у Чернівцях. Після дев’ятого класу вступив до Чернівецького будівельного технікуму, який закінчив у 1996 році. У 1996 році одразу ж вступив до ЧНУ імені Юрія Федьковича на економічний факультет. У 2001 році отримав вищу економічну освіту та здобув кваліфікацію облік і аудит. У 2018 році вступив до Міжрегіональної академії управління персоналом та навчаюсь на заочній формі навчання за напрямом державне управління.


- Ваша мама Марія Філіпчук знана у Чернівцях активістка і волонтерка. Ви завжди підтримуєте її позицію?

  

- Так, мама дуже багато робить для підтримки бійців на Сході, для містян і підприємців. В більшості я підтримую її, але у мене є своя думка і своя життєва позиція. Розумієте, у кожного свій досвід, бачення, знання, сприйняття тієї чи іншої ситуації. Інколи наші позиції кардинально розходяться, деколи наші позиції співпадають.

- Ви у дитинстві і зараз це дві різні людини?

- Як можна порівнювати доросле життя із дитинством? Звичайно, є певні риси у людини, які закладаються у дитинстві, по суті принципи, які доросла людина несе через усе життя. Також у дитинстві закладається любов до людей, природи, навчання, спорту, риболовлі. За сформовані принципи у житті та любов дякую своїм батькам. Особливою людиною у формуванні моєї особистості був тато. Він навчив любити життя, навчання, спорт, рибалку, працю…
 
- Чи пригадаєте якийсь дитячий вчинок за який Вам і досі соромно?

- Пригадаю, але такий вчинок не один…(сміється) Пам’ятаю, як меншу сестру спускав із балкона, щоб двом вибігти на вулицю погуляти. Ми тоді не думали про безпеку. Пам’ятаю, як пішов купатися у гірську річку і ледь не втопився, тато врятував. Пам’ятаю як вчив каченят плавати та відмивав їх від бруду, бабця і плакала, і сварилася. Тато зранку купив нових. За вчинки було дуже соромно! Але, в мене було щасливе дитинство! (сміється)
 
- У якому віці і за що Ви заробили перші гроші?

- Перші гроші мені вдалося заробити ще у Монголії. Бізнес був такий (сміється) – із конструкторів збирали і склеювали машинки, потім їх продавали.

- Ви були підприємцем – чим займалися? Чи складно в Україні вести бізнес?

 
- Так, я був приватним підприємцем займався реалізацією взуття. Це була сімейна справа. На початку 2000-их років було набагато легше вести підприємницьку діяльність, це не секрет ні для кого…та й про кризи 2008, 2010, 2013 всім теж відомо. Думаю, що бізнес в Україні вести все важче з кожним роком. Змін потребує законодавство в частині зменшення податкового навантаження на підприємців, стабільності гривні, гарантування інвестицій тощо.

- Валентине, Ви учасник АТО. Як і коли зрозуміли, що треба захищати Україну?

- Я учасник бойових дій. Певний час я був волонтером, ми допомагали хлопцям на Сході з перших днів війни. Як волонтер я неодноразово їздив на Схід і бачив, як важко нашим бійцям за відсутності належної техніки, екіпіровки, приладів нічного бачення та іншого приладдя для ведення бойових дій. У січні 2015 року ми як волонтери в Дебальцево попали під обстріл і укривались в бліндажу одного з опорних пунктів 128 бригади. Під час цього обстрілу і прийшло розуміння того, що я теж повинен стати на захист України. Це був той момент, коли Дебальцево взяли в кільце. Повернувшись додому я відразу пішов у військкомат і був направлений до Житомирського навчального центру. Так, протягом двох років проходив службу у восьмому полку спеціального призначення.

- Пригадайте найстрашніший для Вас момент під час служби на Сході.

- Найстрашніший момент в зоні АТО, був тоді, коли я дізнався про страшну ДТП моєї родини і про смерть моєї доньки.

- Після АТО Ви змінилися? Як саме?

- Кожен воїн, які брав участь у бойових діях, змінився назавжди… Хтось стає мужнішим, сильнішим, а хтось навпаки не витримує…звісно і мене змінила війна, відчуваю, що став мужнішим, сильнішим в психологічному плані. Війна чітко розставляє та показує людей, хто чого вартує.
 
- Чому Ви не повернулися до підприємницької діяльності, а почали працювати в державній структурі?

- Я звільнився з служби у Збройних силах у зв’язку з тим, що в мене лишився один син і мені треба було бути поряд з ним, виховувати і ростити його. Перші думки щодо працевлаштування у Чернівцях були різні, поки не побачив повідомлення у ЗМІ про набір до новоутвореного управління – Чернівецький рибоохоронний патруль. Так, як я дуже люблю рибалити, і знаю основні проблеми водойм Чернівецької області, прийняв рішення взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад державних інспекторів.
 

- Вас активно підтримує громада рибалок, чи вважаєте Ви це невеликою перемогою? Чи вважаєте Ви, що Вам вдалося навести порядок на водоймах?

- Так, вважаю перемогою нашу дворічну працю. За цей час ми змогли зрушити питання викорінення тотального браконьєрства, порушень зі сторони рибалок-любителів, проведення екологічних попусків… постійно разом із небайдужими рибалками, громадою рибалок, федерацією риболовного спорту проводимо роз’яснювальну роботу, змагання, акції щодо прибирання берегів, встановлення нерестових гнізд…

- Зараз Ви балотуєтесь до Верховної Ради? Чому?

- Прийняв таке серйозне рішення, бо законодавчі ініціативи переважно направлені на вирішення комерційних питань, інтересів потужних корпорацій та бізнесу, бо нагальні потреби громадян України відсуваються на задній план, або не забезпечуються взагалі, бо сьогодні, як ніколи, потрібна згуртованість усього суспільства, усіх патріотичних сил єдиної країни, а також потужне підсилення законодавчої гілки влади, шляхом проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Новообрана Верховна Рада України повинна стати дієвим законодавчим інструментом, що забезпечить мир, гідне життя всіх громадян за європейськими стандартами, буде надійним щитом української державності. Я хочу, щоб наші діти не тікали з країни на заробітки, а могли себе реалізувати тут! Дома!

- Чи складно і чи реально стати народним депутатом без зв’язків та підтримки?

- У Вашому питанні і є відповідь. Депутат є НАРОДНИМ обранцем, а не обранцем по зв’язкам, за підтримки. Складно стати народним депутатом взагалі! У кожного з них мають бути життєві принципи і переконання. Депутат - це представник Українського народу, який має діяти в інтересах народу, а не в комерційних. Рух до Європейської спільноти це приведення у відповідність, уніфікація законодавства України до законодавства європейських країн, а не окозамилювання... у Європейських країнах менше порушень законодавства ніж у нас, корупція майже відсутня, соціальне забезпечення населення на належному рівні… основа цього добробуту закладається у парламенті, тому і балотуюсь!

- Вам складно зараз конкурувати із кандидатами по 201 виборчому округу, коли практично на кожному рекламному щиті не Ваше, а їхнє обличчя?

- Складно! (посміхається) Але хочу зауважити, що рекламні щити не покращать життя і добробут чернівчан, знаю, що вибір вони зроблять свідомо. Наше суспільство стає більш свідомим та обізнаним з кожним роком. Всіх виборців я закликаю скористатися своїм виборчим правом, оскільки реалізація такого права закладає майбутнє на десятиріччя. У нас в державі є законодавство, яке не змінювалось від початку незалежності України. Спостерігаючи розумієш, що не змінювалось, бо не комерційне. Наведу приклади: законодавство щодо кримінальної відповідальності за військові злочини, законодавство щодо рибного господарства, законодавство щодо утримання тварин та відповідальності щодо поводження з ними, трудове/пенсійне/страхове законодавство щодо наближення норм законів до світових стандартів…

- Ваші критики вважають Вас технічним кандидатом. Це так?
 
- Я не технічний кандидат і ніколи не буду технічним кандидатом (сміється). Хоча деколи коли чую, що я технічний кандидат, образливо. Пройти війну, щоб стати технічним кандидатом…

- Що допомагає Вам залишатися незламним у цій передвиборчій боротьбі?

- Віра, честь, принципи, переконання, сила і любов до дитини, родини, усіх українців! Що може бути більшим? Мій син якраз обирає майбутню професію у житті, схиляється до політології.
 

- Ви щодня зустрічаєтесь із великою кількістю людей, вислуховуєте їхні проблеми і настанови. Чого найбільше вимагають чернівчани від кандидатів?

- Добробут, тарифи, дороги, пенсійне і соціальне забезпечення, забезпечення воїнів, інфраструктура і податки, у тому числі в частині зменшення для малого і середнього бізнесу, прозоре кредитування. Люди просто хочуть жити не у злиднях. Наші співвітчизники працьовитий народ, тому і заслуговують на належні умови для життя, розвитку, добробуту.

- Які Ваші найперші кроки та ініціативи у статусі нардепа?

- Внесення законопроектів, проектів постанов щодо функціонування екоохоронних органів та розвитку екотуризму, заборони вирубки лісів (комерційного лісу), щодо зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес, щодо посилення відповідальності за благоустрій міста, виконання регіональних програм розвитку, прокладання доріг тощо. Питань насправді дуже багато, піднімати їх буду послідовно!

- Україна через 5 років – яка вона?

- Україна без війни! Економічно стабільна, процвітаюча європейська країна, правова держава, в якій відсутня тотальна корупція, відсутній правовий нігілізм. Країна у якій переважно доходи громадян мають середній розмір визначений для розвинених країн. Країна куди повернулись у свої родини заробітчани. Країна в якій діти можуть реалізувати себе, свою освіту та працелюбність.

- Валентин Філіпчук через 10 років – хто?
 
- (сміється) Щасливий батько, можливо дідусь! Людина, яка приклала зусиль і отримала результати змін на краще у нашій Україні!
 

Прес-служба кандидата у народні депутати України
Валентина Філіпчука 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації