Що треба знати про Зазуляка, який бажає стати народним депутатом від Чернівців

ВІН ЗДАТНИЙ НА СЕНСАЦІЮ / 

Політичний ландшафт стрімко та кардинально змінюється не тільки в Києві, а й на регіональному рівні. Головним трендом сьогодення є запит суспільства на нові обличчя. Стомлені від бездіяльності влади українці прагнуть змін. Прикладом цього стали результати президентських виборів. Однак виникає запитання, чи будуть ці зміни якісними і чи можна покладати відповідальність за майбутнє міста чи України загалом на людину, яка нова в політиці?

Саме через це редакція Politeka вирішила взяти інтерв’ю у Василя Зазуляка. Він ще не встиг проявити себе в політиці, але має амбіції та бажання стати народним обранцем.

Отже, Василь Зазуляк, власник успішного будівельного бізнесу, встиг зарекомендувати себе як надійний забудовник. Його ЖК «Водограй» знають майже всі чернівчани, бо це улюблена локація для фотосесій у місті.

Василь Зазуляк балотується у 201-му окрузі від Чернівців. У 2010 році став членом партії «Свобода». У 2019-му очолив Чернівецьку міську організацію ВО «Свобода».

Чому саме зараз він вирішив йти в політику? Якими пан Зазуляк бачить Чернівці у майбутньому? І головне – чи вистачить йому завзяття боротися з групами впливу, які вже багато років контролюють місто?

Читайте в нашому інтерв’ю з паном Зазуляком.

В одній із розмов з журналістами Ви назвали себе серед нових облич. Як Ви вважаєте, в Україні вже достатньо критичної маси досвідчених у своїй справі та політично амбітних людей, які готові впроваджувати зміни?


Коли Україна здобула незалежність, мені було 10 років. Уже давно виросло нове покоління, саме молодь є рушійною силою розвитку країни. Молоді та професійні люди готові творити реформи і важливо, що вони менш болісно сприймають перехідний період. Проте варто зазначити, що політикою, на мою думку, повинні займатися не просто ті, кому 21 рік, а ті, хто реалізував себе в певній сфері. Той, хто максимально реалізував себе як журналіст, як лікар, як бізнесмен, тобто люди з певним досвідом.

У країні спостерігається великий кадровий голод професіоналів – молоде покоління, яке може змінити країну, виїжджає. Вони реалізовують себе за кордоном.



Я закликаю молодь вимагати рішучих змін, настільки необхідних нашій країні! Я впевнений, що ми пішли еволюційним шляхом. Наша демократія, з огляду на революції 2004-го та 2013–2014 рр., сприяє довготривалому розвитку. Якщо брати до уваги еволюційний шлях, то в нас усе-таки багато чого змінилося. Проблему міграції молоді треба вирішувати системно. На ці процеси впливають дуже багато факторів.

ВІД ПІДСОБНИКА ДО ДИРЕКТОРА БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ


Коли мені виповнився 21 рік, я теж поїхав до США та працював на будівництві підсобним робітником. Перебуваючи в США, ви починаєте розуміти, що рівень життя тут кардинально інший – це найперше впливає на ваш світогляд. Ви перестаєте боятися невідомості та відчуваєте, що перед вами відкриті великі можливості. Поживши певний час у столиці капіталістичного світу, я усвідомив, скільки нереалізованого потенціалу приховує в собі український бізнес. Я достеменно зрозумів, що Україна – велика країна з неймовірним потенціалом і можливостями. Я відчув свій головний внутрішній девіз – я не хочу розвиватися в іншій країні, я хочу рости разом зі своєю країною, реалізовувати потенціал і будувати своє місто.



Повернувшись до України, я влаштувався в будівельну компанію. Завдяки гарній англійській почав супроводжувати керівництво в міжнародних перемовинах як перекладач. Це був дуже корисний досвід, що дав можливість навчитися вести перемовини з іноземними інвесторами. Саме завдяки цьому ми й відкрили свою філію в Чернівцях, а згодом, крок за кроком, створювали свою будівельну компанію.

Житловий комплекс «Водограй» – не перший Ваш проект, але наразі найуспішніший з усіх будівельних проектів у Чернівцях. Як Ви цього досягли?



Для мене важливо розвиватися, удосконалюватися щодня, робити проекти щоразу кращими. Ключове слово мого життя – «розвиток». Усе, що я роблю зараз, через рік має вдаватися краще. Це моє життєве кредо, і не важливо, це особистий розвиток, бізнес чи депутатська робота.

Ви балотуєтеся за 201-м округом. Це Батьківщина колишнього прем’єра Яценюка. Ні для кого не буде секретом, що вже багато років владу в Чернівцях ділять групи Бурбак – Федорук і Фірташ – Продан. З огляду на Вашу біографію та бізнес, зрозуміло, що Ви не входите до списків цих двох кланів. Ви готові до протистояння?

У Верховній Раді теперішнього скликання троє яскравих чернівецьких представників – Максим Бурбак, Микола Федорук, Оксана Продан, і всі вони з різних політсил. Але, попри їхню приналежність до нашого регіону, якихось змін ми тут, у Чернівцях, особливо не відчули. Їхні рідні не живуть у Чернівцях, тому очевидно, що їх у Києві, не цікавлять умови життя чернівчан. Йдеться не лише про дороги, а й про всю інфраструктуру міста.

Через конфлікт інтересів між цими групами, який триває вже роки, міська влада не ухвалює важливих рішень щодо життєдіяльності міста, а бізнес надалі потерпає від політичної нестабільності, місяцями очікуючи прийняття важливих рішень. Ці багаторічні війни спричинили цілковитий занепад у Чернівцях. Далі так бути не може.

Міська влада скаржиться, ніби в місті немає грошей, тому вона нічого не робить. Гроші насправді є. У бюджеті визначено конкретні цифри, що йдуть на реалізацію того чи іншого проекту, – це чималі суми. Якщо цих коштів не розкрадати, совісно виконувати роботу, то результат буде. Однак, якщо виконавець для отримання підряду дав комусь хабара, то як потім той, хто його взяв, зможе проконтролювати якість виконання робіт? Він просто змушений заплющувати очі. І через три-п’ять-сім років ми знову бачимо побиту плитку, стіни розсипаються, а витрачені гроші просто пустили на вітер. Усі ці проблеми я вважаю похідними від головних – безгосподарність і корупція.

Моя мета – підвищити конкурентоздатність Чернівців, порівняно з іншими містами-сусідами. Ми однозначно програємо боротьбу за людський капітал Києву, але можемо конкурувати з Франківськом, Тернополем чи Хмельницьким. Чому молоді у Франківську себе реалізувати легше, ніж у Чернівцях? Багато молодих підприємців, які відкрили свій бізнес у Чернівцях, повинні пройти кілька кіл пекла у питаннях, що мали б вирішуватися автоматично. А це, зазначу, люди, які створюють робочі місця, посилюють туристичний потенціал міста.

Я хочу, щоб Чернівці стали тим містом, до якого хочеться повертатися і з якого не хочеться їхати. Свій бізнес я побудував самостійно. І в політику йду самостійно. Не маю стосунку до жодної з груп інтересів, і мені справді буде важко з ними боротись. Однак я чітко усвідомлюю, що нестиму зобов’язання тільки перед чернівчанами, які нададуть мені повноваження впливати на розвиток міста.

ЩО ПРОПОНУЄ ЗМІНИТИ ЗАЗУЛЯК


Коли настав момент усвідомлення, що «час прийшов», «я готовий»?

До певного часу я вважав, що треба підтримувати молодих політиків, які прагнуть змін у місті. Проте, як бачимо на практиці, з часом такі особистості зраджували свої принципи. Щоб виправити цю ситуацію, я вирішив узяти відповідальність на себе і самостійно брати участь у політичному процесі.

Мене охопив страх, що наше місто може стати районним центром. Ця загроза небезпідставна, якщо брати до уваги трафік. Чернівці розташовані в «апендиксі транспортної доступності» – і це одна з головних проблем, зокрема й для інвесторів. Транспортна інфраструктура – найважливіша ланка у сфері економічних відносин. «Лобіювання» інтересів свого округу – це обов’язок народного депутата. Його роботу можна чітко оцінити за показниками добробуту округу – обсяг залучених інвестицій, розвиток інфраструктури та економічний рівень мешканців.

Якщо елементарно в Чернівцях немає нормального міжнародного аеропорту! Зі столиці потягом їхати 12 годин, машиною – 8 годин. Це ненормально. Агломерація навколо Чернівців дуже велика, але ми не використовуємо цих можливостей.

Тому я не просто готовий, це – мій обов’язок.

Якими будуть Ваші головні завдання в разі обрання до нового складу Верховної Ради України?


Депутат – це робота. Моя робота – розробляти нові закони та голосувати за них, вносити зміни до чинного законодавства, які змінять правила гри та відповідатимуть потребам кожного громадянина.

Моя робота як депутата-мажоритарника полягатиме в розробленні програм вирішення проблем округу, сприятиме його фінансуванню з боку держави та інвесторів. Я чітко виокремлюю свої зобов’язання перед громадою. Зокрема – розвиток транспортної інфраструктури до Чернівців. Це першочергово, без цієї складової пряма дорога до занепаду.

Другий обов’язок – це залучення як зовнішніх, так і внутрішніх інвестицій для округу. Під час будівництва я спілкуюся з інвесторами. Переговори треба вести мовою інвестора. Іноземців лякають теперішні умови співпраці з владою. Коли умовний австрієць приїжджає на інвестиційний форум до Східної Європи, з ним спілкуються на рівні міністрів і мерів міст. Обіцяють будівництво під’їзних шляхів, електромереж, податкові пільги та заручення активною підтримкою місцевої влади. Саме так це повинно працювати, а в нас від цього австрійця вимагатимуть багатомільйонних відкатів лише за те, щоб він зайшов на цей ринок. Також не треба забувати про українських інвесторів, які готові вкладати кошти в розвиток міста. Однією з моїх майбутніх ініціатив стане проведення щорічного Міжнародного інвестиційного форуму в Чернівцях.

Зростання міста не може відбуватися без містоутворюючих підприємств. Тому третім своїм завданням вбачаю розроблення законів, які сприятимуть появі переробних підприємств, що створюють значну додану вартість. Коли ми веземо ліс до Румунії, а з Румунії веземо меблі, то ми двічі дурні. Ми забруднюємо свою екологію, заробляємо на цьому копійки, а додаткову вартість фактично формує інша держава. Людям потрібна достойна робота, щоб вони мали конкурентну заробітну плату, щоб роботодавець конкурував за робочі місця, і сюди приїжджали люди з інших міст. Збільшення кількості підприємств – це робочі місця та конкуренція за працівників, що підвищать вартість робочої сили, і тільки тоді чернівчани зможуть отримувати високі зарплати.

Кажуть, влада п`янка. Як плануєте вберегтися від цього у політиці?

Я не хочу пустих обіцянок, треба перебувати на зв’язку з людьми. Влада – це не лише можливості, а й відповідальність. У моєму випадку це – відповідальність, яку контролюватимуть самі чернівчани. Для цього ми запустили широкомасштабну кампанію з вирішення проблем міста. Створили сайт, мета якого – зібрати якнайбільше проблем, що непокоять містян. Будь-хто може описати свою проблему, а план і механізми вирішення цих проблем стануть моєю депутатською програмою та інструкцією до дій. А чернівчани зможуть контролювати виконання поставлених завдань. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації