Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

МІСЬКРАДА ХАРКОВА ПОВЕРНУЛА ПРОСПЕКТУ ПЕТРА ГРИГОРЕНКА ІМ’Я РАДЯНСЬКОГО МАРШАЛА ГЕОРГІЯ ЖУКОВА (ОНОВЛЕНО)

  • 2643
ПОЧАВСЯ ВІДКАТ?! / 

У середу, 19 червня, Харківська міська рада підтримала повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. Про це повідомляє видання "Главное".


На підтримку такого рішення на сесії в середу проголосували 59 депутатів, проти — 13.

Рішення передбачає також, що ім'я Петра Григоренка буде присвоєно новій вулиці, яка розташованя від вул. Римарська до вул. Клочківська.

У травні 2016 року голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження «Про перейменування низки об'єктів топоніміки Харкова» в рамках закону про декомунізацію.

Воно зокрема, передбачало перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту", а однойменного проспекту — в проспект Петра Григоренка (радянського генерала, правозахисника, який виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів).

8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради були зареєстровані електронні петиції з вимогою повернути проспекту і станції метро ім'я маршала Жукова і прибрати з площі Свободи волонтерський намет «Все для перемоги», встановлений там активістами у вересні 2014 року.

У той же день мер Харкова Геннадій Кернес заявив про підтримку обох петицій і пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб їх реалізувати, якщо вони наберуть необхідну кількість голосів.

Протягом 9 травня обидві петиції набрали більше 5 тис. голосів, необхідних для розгляду міською владою.

2 червня в Харкові активістами був знесений пам’ятник маршалу Жукову.
 
*****
 
В'ятрович про повернення проспекту в Харкові імені Жукова: Якщо мер підпише це рішення, настане його персональна кримінальна відповідальність

На міського голову Харкова Геннадія Кернеса чекає персональна кримінальна відповідальність, якщо він підпише рішення міськради повернути проспекту Григоренка ім'я маршала Жукова, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Це порушення закону про декомунізацію. Якщо міський голова підпише це рішення, ми будемо звертатися у прокуратуру з вимогою притягнути його до відповідальності. Колективної відповідальності бути не може. Тобто притягнути окремо кожного депутата, який проголосував за це рішення, не можна. Але якщо мер поставить свій підпис під цим рішенням, настає його персональна відповідальність, зокрема кримінальна", – наголосив В'ятрович.
 
*****

Нагадаємо, 2 червня у Харкові учасники акції протесту проти з’їзду партії "Довіряй справам" знесли бюст маршалу СРСР Георгію Жукову. Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що відновить пам’ятник маршалу. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про хуліганство.

Згодом в Інституті національної пам’яті заявили про відсутність будь-якої правової колізії з демонтажем у Харкові пам’ятника маршалу Жукову. Нагадаємо, міський голова Харкова Геннадій Кернес закликав жителів міста підтримати петицію про перейменування харківського проспекту на честь маршала Жукова.