Конституційний суд відправив у відставку голову КС Шевчука. Той панікує, називає це "переворотом" і звинувачує... Порошенка

ДУРДОМ "ВЕСЕЛКА" / 


 

Голову Конституційного суду України Станіслава Шевчука сьогодні, 14 травня, звільнили. Про це йдеться на сайті КСУ. Конституційний суд України на спеціальному пленарному засіданні прийняв постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного суду України. У КСУ повідомили, що головою Конституційного суду України було обрано Наталю Шапталу.


ОНОВЛЕНО. Голову Конституційного суду України Станіслава Шевчука відправили у відставку за результатами голосування у вівторок, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело.

"Судді КС проголосували за відставку Шевчука і призначили нового голову КС", - сказало джерело, не повідомивши поки подробиць.

Шевчук склав присягу судді КС 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року був обраний головою Конституційного суду України.

Як очікується, на цьому тижні Верховна Рада визначиться з датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Згідно з Конституцією України (стаття 104), президента України приводить до присяги голова Конституційного суду. Голова КСУ має повідомити в процесі інавгурації про виконання новообраним главою держави всіх конституційних вимог щодо несумісності з посадою, відсутності інших обставин, які унеможливлюють складення ним присяги. Голова КСУ має запросити до трибуни новообраного президента і вручити йому текст присяги, а потім отримати від президента підписаний документ.  
 
Сьогодні у розслідуванні програми "Наші гроші" повідомлялося, що Шевчука можуть звільнити через вплив брата, який "надів" логотип Зе-команди.

У розслідуванні йдеться, що 13 березня 2019 року троє суддів Конституційного суду (Микола Мельник, Сергій Сас і Сліденко Ігор) написали лист-звернення до своїх колег і закликали до звільнення Шевчука.

У листі вони публічно згадали і брата глави КС Рулава Одда (раніше Денис Шевчук) та його можливий вплив на Шевчука і кадрові призначення. Судді вказали, що Шевчук намагався призначити керівництво секретаріату суду бізнес-партнера свого брата. За даними Bihus.Info, частина суддів КС вже давно не публічно висловлювала невдоволення впливом брата Шевчука на Конституційний суд.
 
Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук назвав своє звільнення конституційним переворотом, організованим президентом Петром Порошенком.

Про це екс-голова КСУ написав у Фейсбук увечері 14 травня.

Він звернувся до громадян України і назвав події, які відбулися сьогодні в Конституційному суді захопленням державної влади. Це, на його думку, зробили особи, які посідали посади суддів Конституційного суду.

Шевчук заявив, що судді, які усунули його з посади, «вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний із поваленням конституційного ладу». Він вважає, що звільнення відбулося всупереч Конституції України, закону «Про Конституційний суд», Регламенту Конституційного суду.

Шевчук звинуватив й президента Петра Порошенка у сьогоднішніх подіях.

Безумовно, що за цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який прикладає усі зусилля задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями, — написав Шевчук.
 
 
Він пообіцяв 15 травня звернутися до правоохоронних органів і закликав «небайдужих громадян України об'єднатися задля захисту нашого вибору, новообраного президента і Конституції».

У коментарі до свого посту Шевчук додав, що екс-колеги до нього висунули претензії як до голови суду, а звільнили як суддю.
 
 
Нагадаємо, що сьогодні судді Конституційного суду України 14 травня більшістю голосів проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади голови. Крім того, він позбувся й посади судді КСУ.
 
«Маніпуляцій голови КСУ не допустимо»: Конституційний суд відповів на чутки про зрив інавгурації Зеленського (ДОКУМЕНТ)

В Конституційному суді України (КСУ) відповіли на чутки про зрив інавгурації Володимира Зеленського.

Про це йдеться у заяві зборів суддів КСУ, яка з’явилася у відповідь на поширення інформації про «можливий зрив інавгурації новообраного президента та її маніпулятивне використання».

Судді заявили, що дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови КСУ не вплине на інавгурацію. У суді нагадали, що приведення президента до присяги здійснює голова КСУ, але відбувається це без прив’язки до конкретного прізвища.

Судді додали, що з цих причин дострокове звільнення Шевчука на інавгурацію не вплине. У КСУ заявили, що вважають неприпустимими маніпуляцій з боку Шевчука щодо виконання ним конституційного обов’язку — приведення президента до присяги.

В КСУ запевнили, що з їхнього боку жодних перешкод у здійсненні процедури приведення Зеленського до присяги не виникне.

«Усе відбудеться відповідно до ст. 104 Конституції України», — йдеться в заяві.

Конституція встановила, що новообраний президент України вступає на посаду не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів на урочистому засіданні Верховної Ради.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації