Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Чернівецькі митники попередили незаконне переміщення старовинних швейних машин та музичного інструмента

  • 1807

КОНТРА і БАНДА /


Цими вихідними у пунктах пропуску Чернівецької митниці ДФС запроваджено 18 справ про порушення митних правил. У двох випадках вилучено старовинний музичний інструмент та швейні машинки, які підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та можуть бути вивезені за межі митної території України на підставі свідоцтва на право вивезення культурних цінностей.


Зокрема, вчора у мешканця Глибоччини, який в пішому порядку прямував до Румунії по «зеленому коридору» через пункт пропуску «Порубне» митного поста «Вадул-Сірет», вилучено скрипку іноземного виробництва «Olga Adelinann Berlin 1948» та смички. Жодних дозвільних документів на право переміщення «королеви музики» через державний кордон України громадянин не надав. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ст.471 Митного кодексу України. Історичну, культурну та художню цінність вилученого музичного раритету буде встановлено після проведення експертизи.

Тим часом на кордоні з Молдовою співробітники митниці вилучили не задекларовані 2 швейні машинки «SINGER» «The Singer Manufacturing Co», виготовлені згідно маркування на початку XX століття. Громадянин Молдови, який прямував легковим автомобілем з Німеччини в Молдову через пункт пропуску «Сокиряни-Окниця» митного поста «Кельменці», заповнив митну декларацію. Під час здійснення митних формальностей у вантажному відсіку автівки виявлено не пред’явлені до митного контролю старовинні технічні пристрої.

Громадянин не мав жодних дозвільних документів на право переміщення через державний кордон України вищевказаних предметів. Зазначені дії порушника митного законодавства мають ознаки ПМП, передбаченого ст.472 МКУ. Порушення санкцій вказаної статті тягне за собою також накладення штрафу у розмірі 100% вартості товару. Культурну та історичну цінність вилучених предметів буде встановлено після проведення додаткової експертизи.

Цієї ночі на кордоні з Румунією буковинські митники вилучили кавовий апарат марки «SAB» вартістю 70 тис. грн. Громадянин Румунії, який прямував у приватних справах з Італії до України в якості пасажира автомобіля, «забув» задекларувати наявний у нього товар, приховавши його під коробками з особистими речами. Дії громадянина мають ознаки ПМП, передбаченого ч.1 ст. 483 МКУ. Виявлений предмет вилучено. Санкції статті передбачають також накладення штрафу у розмірі 100% вартості товару.

Днем раніше у громадянина Румунії, який слідував з Румунії до України, вилучено валютні цінності у еквіваленті майже 36 тис.грн. Під час здійснення митних формальностей громадянин заявив, що переміщує іноземну валюту в сумі, що не перевищує дозволену законодавством – 10 тисяч євро. Під час здійснення огляду особистих речей митники виявили не пред’явлені до митного контролю ще 200 євро та 4800 леїв.

На підставі Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої Постановою Правління Нацбанку України від 27.05.2008 №148, громадянину було пропущено пред’явлену ним валюту - 10 тис. євро.
 
Суму готівки, що перевищувала встановлену Національним банком України норму переміщення іноземної валюти без письмового декларування – 200 євро та 4800 леїв - вилучено. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України. Порушення санкцій вказаної статті тягне за собою також накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.