Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Важко дістатися, але є що подивитися: у ТСН розповіли про Чернівці (ВІДЕО)

  • 8350

БУДЬТЕ НА ПОЗИТИВІ /


Журналісти ТСН.Тижня проінспектували Чернівці на туристичну привабливість. Столиця Буковини, та ще й коли на усю квітне весна, - просто скарбничка для мандрівки на вікенд. Особливо - бюджетної мандрівки. І вже точно - гідна альтернатива туристичній столиці – Львову. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

 

Усі місцеві красоти ми, звісно, покажемо як годиться. Десь - будемо вражені самі. Десь - спробуємо вразити вас. А почали ми з Чернівецького ринку не просто так. До речі, він настільки величезний, що навіть наша авіація не одразу побачила його край.

 

Місто “вбитих” доріг - так розповідають про Чернівці. Мовляв, якщо приїхати сюди власним транспортом, то залишишся без автомобільної підвіски. Це – нібито одна з головних причин, чому Чернівці туристи якщо не ігнорують, то дещо побоюються. Якщо поставити собі за мету знайти ями - далеко їздити не доведеться. Але загалом дороги міста - все ж “не вбиті”. Можливо, тому, що їх активно взялися ремонтувати. Й не лише у Чернівцях, а й уздовж всього напрямку сюди. Як-то у нашому випадку – з Києва. Тому цей стереотип про жахіття на дорогах уже потрохи можна відкидати і сміливо вирушати у мандрівку.

 

Екзотичний перекус у придорожньому кафе лякає. Але ціна заспокоює смакові рецептори – 35 гривень за порцію. Тим часом, близько 8 годин шляху, приблизно 45 літрів пального, що у межах 1200 гривень і Чернівці зустрічають своєю найошатнішою перлиною.

 

 

Університет Федьковича багато хто асоціює з Гогвардсом, де вчився Гаррі Поттер. "Це – не магія, Це духовна частина нашої країни", - розповідає екскурсовод. Заходиш і такий "ох нічого собі!". Тут розкіш – у кожній дрібниці. І це все при тому, що колишня резиденція митрополитів зараз чинний університет. "15 тисяч 454 дуже чемних студентів були на початку року. З них понад 9 тисяч 700 – дівчачого роду. На одну студентку перепадає 0.66 студента", - зазначає екскурсовод.

 

Але якщо навіть у парку резиденції митрополитів вам зелені раптом буде мало, то кілька кілометрів від Чернівців і – вуаля. Море тюльпанів. Їх тут майже півмільйона. На території в два гектари. Лиш поспішайте. Бо всю цю неймовірну красу можна буде побачити до середини травня. Якщо глянути з повітря - це наче графічні послання людству від неземної цивілізації. Якщо ж придивитися ближче - таки неземна краса.

 

А після такого економного релаксу – 35 гривень за вхід - бюджетному туристу по-кишені буде першочергове і найголовніше у столиці Буковини - прогулятися мальовничим історичним центром. Й не забудьте зацінити театральну площу. Не тільки тому, що тут просто красиво і крутий театр. А й тому, що тут своя, Буковинська, алея зірок. Ось, наприклад, Катерина Бужинська, Лілія Сандулеса та Іво Бобул.

 

 

А взагалі середня ціна переночувати у Чернівцях космічно приємна. Бо апартаменти за добу стартують від 200 гривень. А готелі - від 300. Тим часом, якщо архітектурна краса вас трошки притомила, то є ще одна цілком бюджетна, але і безцінна альтернатива.

 

Плюс-мінус півгодини їзди від Чернівців і приготуйтеся до чуда - Дністровський каньйон. Одне із семи чудес України. І один з найбільших каньйонів Європи. Клімат тут неперевершений.

 

Чернівецька ратуша - ще одна неймовірна перлина міста. Але її відвідини, отакої, туристу закриті. Вежа, кажуть, аварійна. Тож її реставрація - головний біль для муніципалітету. 

 

 

У самому центрі Чернівців частують головною стравою Чернівців. Це гарячий бутерброд "Мальва". І він справді у Чернівцях - наче неформальний гастрономічний символ. Ну, щонайменше останніх кількадесят років.

 

З побаченого, почутого і продегустованого - Буковина залишає хороший післясмак. Сюди навіть не можна, а просто таки треба приїхати хоч на вікенд. Самі чернівчани схоже, туриста люблять і чекають. Але чи чекає саме місто? Громадським транспортом - як-то потягом чи автобусом - добратися столиці Буковини - ще той челендж. Потягів вкрай мало. Автобусами - вкрай довго. А аеропорт міста більш-менш по-новому запрацював не так давно. Та й рейси - лиш для киян. Все це з Чернівців робить не привабливу і дешевшу альтернативу тому ж Львову, а таке-собі місто-інкогніто.