Поплавились голки та обгоріли лапки. Як їжак постраждав від спалювання трави (ВІДЕО)

БУДЬМО ЛЮДЬМИ! /


Поблизу Снятина родина врятувала їжака, коли той намагався втекти від пожежі.Того дня селяни підпалили суху траву. Дев’ятирічний Артур ішов зі школи, коли побачив обгорілого їжачка. - Ось їжачок, він тут обгорів. І ще око не міг відкрити і погано ходив. Два дні я доглядаю за ним, даю їсти м`яско. Навіть котячий корм, водичку. Спочатку він у куточку ховався, тепер спить у коробці, розповідає журналістам ІА АСС хлопчик.

 

Матір Артура Христина досі шокована побаченим: - Коли несла його на долоні, чула, як його серце б’ється від переляку. Зателефонували ветеринару, порадили обробити опіки пантенолом. За декілька днів тваринка віджила, тепер її планують віддати до реабілітаційного центру, аби їжака вилікували фахівці та відпустили на волю. Але ця ситуація не дає спокою родині. Адже спалювання сухої трави чи листя – явище для селян буденне і традиційне. Скільки біди воно приносить та як нищить екосистему – не замислюється ніхто.

 

Олександра Шуткова, мешканка Снятинського району каже: - Я проживаю у цьому будинку, позаду нас поля і люди восени-узимку постійно палять. Тут дим такий стоїть, що восени здається, що це туман. 

 

Інспекторський склад Чернівецького міського відділу нагадують громадянам міста Чернівці, що спалюючи минулорічну траву, опале листя, сухі гілки та інше сміття, за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха.


Наслідки таких пожеж зазвичай невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем господарчі будівлі. Іноді жертвами таких пожеж стають і самі ініціатори спалювання.


Як показує практика, небезпечно випалювати суху траву не лише поряд з житловими будинками та іншими спорудами, але й на відкритих ділянках, які межують з лісовими насадженнями. Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.

 

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.


На шкоді від випалювання сухої трави наголошують і екологи. Фахівці стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря. Також збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу. Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

 


Тож Чернівецький міський відділ УДСНС закликає мешканців міста не випалювати суху рослинність. Пам’ятайте, що нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність.

 

Головне фото - ІА АСС


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації