Підвищення соціальних стандартів і значна увага відновленню інфраструктури: що передбачає бюджет-2019

ВАРТО ЗНАТИ /


Стабільне зростання вітчизняної економіки та зменшення інфляції: Головний кошторис країни в новому році забезпечить фінансування основних пріоритетів держави, а також допоможе зрости вітчизняній економіці, вважають в Уряді.


Що і як профінансують


В новому держбюджеті закладено зростання мінімальної зарплати до 4173 гривень, а пенсії будуть перераховані автоматично у залежності від інфляції та зростання середньої зарплати. Загалом, після перерахунку вони зростуть приблизно на 15-20%.

Кабмін також передбачив проведення у наступному році монетизації субсидій на житлово-комунальні послуги. Це означає, що субсидіанти отримуватимуть «живі гроші», а не зниження платежів на розмір державної допомоги.

"Запланована загальна цифра на субсидії - 58 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів - на стандартну програму субсидій... Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право. Друга програма розпочнеться у пілотному режимі, і до кінця року перейдемо на повну монетизацію", -заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Головну увагу при формуванні структури бюджету-2019 урядовці приділили безпеці та обороні. Так, Уряд виконав вимоги РНБО щодо фінансування видатків на оборону і безпеку не менше 5% ВВП. У наступному році на ці статті загалом закладено 212 млрд грн., що на 34 млрд. грн більше, ніж цьогоріч. Зростають також видатки на забезпечення громадської безпеки - на 17,1 млрд грн. (до 83,1 млрд грн.), на зарплати військовослужбовцям та іншим силовикам - на 27,8 млрд грн. (до 111,8 млрд грн.), на розвиток і модернізацію військової техніки – на 2,5 млрд грн (до 40 млрд).

Продовження децентралізації також залишається однією з головних цілей Уряду. Так, бюджет-2019 розрахований на фінансове зміцнення територіальних громад. У наступному році доходи місцевих бюджетів зростуть на понад 37 мільярдів гривень. Водночас уряд збільшує допомогу у фінансуванні місцевих інфраструктурних проектів.

Триватимуть у 2019 році ремонт та будівництво доріг. Бюджет нового року передбачив 55,6 мільярдів гривень на продовження ремонтних робіт на автомобільних шляхах всієї України. З них 4,6 млрд грн. – це гроші міжнародних донорів, майже 15 млрд – субвенція на місцеві дороги. Також, в головному кошторисі держави передбачили понад два мільярди гривень на безпеку дорожнього руху.

«Ми передбачили усі сфери, які будемо підтримувати. Мова і про безпеку й оборону, і про освіту, і охорону здоров’я, розбудову доріг, - відзначив Володимир Гройсман. - Не стоїмо осторонь питання енергоефективності, розвитку та децентралізації. Для нас головне – аби бюджет залишався збалансованим. І зараз необхідно уникати популізму та роздування видатків».

Що очікують від бюджету

У підвалини головного фінансового документу закладено стабільне зростання вітчизняної економіки. Згідно планів номінальний ВВП повинен зрости у наступному році на 3%, а інфляція зменшитись на 2,5%. Очікується, що доходи державного бюджету-2019 сягатимуть понад 1 трлн грн.

Ще одне важливе завдання Уряду, яке відображене в бюджеті – скорочення боргів, а також зменшення боргового навантаження.

«Наразі для економіки України борги, що були накопичені у минулі роки, є суттєвим тягарем. Тож наше завдання сьогодні – утримати стабільність, забезпечивши додаткове зростання. Лише завдяки цьому ми зможемо гарантувати системність змін в державі», - зауважив прем’єр-міністр України.

Іванна РАДУЛЯК, для БукІнфо (с) 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації