Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Хотинському лісгоспі повстали проти галузевого столичного керівництва та місцевої РДА. Нардеп Бурбак каже, що де наводять порядок, там починаються "зойки лісівників"

  • 7760
ЧИМ ДАЛІ В ЛІС, ТИМ ТОВЩІ ПАРТИЗАНИ / 

Працівники ДП «Хотинський лісгосп» на зборах трудового колективу, 20 листопада одностайно ухвалили звернення до центральної та місцевої влади – галузевої, виконавчої, представницької – з вимогою "припинити свавілля у вирішенні кадрових питань і дати можливість нинішньому директору лісгоспу Івану Петровичу Вілянському далі розвивати державне підприємство, яке він підняв з фінансової руїни і яке є сьогодні прибутковим та бюджетоутворюючим для всього Хотинського району".

  

Як повідомляє прес-служба ДП "Сторожинецьке ЛГ", причиною велелюдного зібрання ніби-то стала інформація про прийнятий таємно, з порушеннями чинного законодавства наказ керівника Держлісагентства В.Н. Бондаря про розірвання трудового договору з директором ДП «Хотинське ЛГ» І.П. Вілянським.  "Оскільки у самого Держлісагентства, а також у Чернівецького обласного управління лісового господарства не було і не має жодних причин для звільнення Івана Вілянського, підставу для наказу знайшли на стороні", - йдеться у повідомленні.

 

Голова Хотинської райдержадміністрації Петро Допіряк 07.11.2018 р. спрямував лист №25-1598-02-30 на ім’я в.о. голови ДАЛРУ Володимира Бондаря про непогодження ним, Петром Допіряком, кандидатури Івана Вілянського щодо перебування на посаді директора Хотинського лісгоспу.

Працівники Хотинського лісгоспу висловили своє обурення тим, що Держлісагентство, всупереч вимог закону, при призначенні та звільненні керівників галузевих підприємств та обласних управлінь "цілковито ігнорує думку громадськості та трудових колективів".

Протестувальники кажуть, що рішення Києва про звільнення директора Хотинського лісгоспу та призначення на його місце чергового «парашутиста», бажаного ДАЛРУ, ухвалене без відома керівництва Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, що підтвердив на зборах заступник начальника управління Сергій Смічик. А голова громадської ради при Чернівецькому ОУЛМГ Іван Федорійчук з ГО «Козацька обласна варта» запевнив, що він вперше чує про кадрові пертурбації в Хотинському ЛГ.

На зборах трудового колективу працівники лісгоспу дякували Іванові Вілянському за те, що за час свого керівництва він зумів вивести державне підприємство з бездонної боргової ями, налагодив виробництво, забезпечив робітникам виплату зарплат і заслужених винагород. Дякували за високі фінансово-економічні показники, за організацію системної допомоги бійцям, що воюють на Донбасі, за отримання лісгоспом міжнародної сертифікації FSC, за те, що сьогодні Хотинський лісгосп за веденням лісового господарства, за сплатою бюджетних відрахувань – серед кращих підприємств не тільки лісової галузі, але й обласних підприємств в цілому.

У свою чергу Іван Вілянський подякував своєму рідному трудовому колективу, в якому працює усе своє життя на своїй рідній Хотинщині. «Усі здобутки нашого підприємства – завдяки вашій невтомній праці, дорогі працівники Хотинського лісгоспу», – наголосив у своєму виступі Іван Вілянський.

«У разі подальшого ігнорування інтересів Хотинського держлісгоспу, невиконання наших справедливих вимог, залишаємо за собою право на проведення страйків, мітингів та інших акцій протесту, дозволених чинним законодавством», – йдеться у зверненні трудового колективу ДП «Хотинське ЛГ» до в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України В.Бондаря, голови Хотинської державної адміністрації П.Допіряка, Голови Чернівецької ОДА О.Фищука, голови Чернівецької облради І.Мунтяна, начальнику Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства В.Сахнюка, голови ЧООП працівників лісового господарства В.Барабахи, в.о. голови Хотинської райради А.Коломейця.
 
 
*****
 
На своїй сторінці у Фейсбук ситуацію прокоментував народний депутат України Максим Бурбак:
 
В Чернівцях новий «скандал». Змінюють керівника одного з районних лісових господарств. Але знову намагаються додати до цього процесу політичного забарвлення.

Така традиція: як тільки хтось хоче навести порядок з лісом, починаються зойки лісовиків. І "то все винен нардеп" . То от що скажу: мене вже до лісу "ліпили" - не "приліпилось". Але що є насправді: негативний висновок Рахункової палати стосовно безгосподарської діяльності лісгоспів Чернівецької області. http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=107788

А за свою безгосподарність треба відповідати. Очевидно, що нове керівництво управління лісового господарства хоче змін. Бо це їхня відповідальність, це вони повинні наповнювати казну грошима і не вирубувати ліс. До речі, прикро, що обласне керівництво цих змін не зробило раніше і всі керівники лісових господарств лишались на місці. І да, втручатися в діяльність лісгоспів не вважаю за потрібне.