Регіони використали менше половини коштів на Нову українську школу – Гриневич

ТАКІ РЕАЛІЇ / 

З 1 вересня Нова українська школа стартує на практиці по всій країні – педагоги починають працювати з першачками за новим стандартом освіти у новому освітньому середовищі.


На його створення уряд у квітні виділив майже мільярд гривень (998,8 млн грн).

Але станом на 15 серпня освітню субвенцію використали – тобто здійснили за ці кошти закупівлі – орієнтовно на 44,1% по країні.

Про це в інтерв’ю "Українській правді. Життя" розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

"Є області, які навіть не могли зібрати депутатів облради, щоб розподілити цю субвенцію між своїми органами місцевого самоврядування. Як результат – залежно від роботи місцевої влади, маємо різну ситуацію в областях.

Були такі, як Сумська область, де використали 73%, і Миколаївська, яка використала 10%", – сказала міністр і додала, що в міністерства є сумніватися у достовірності даних, поданих окремими областями.

"Їхні показники здаються суттєво завищеними, враховуючи, які показники вони подавали ще місяць тому і коли здійснили розподіл субвенції на рівні області. І з цими проблемами комунікації також потрібно розбиратися.

Однак хочу заспокоїти – ці гроші ні на що інше не можна витратити, окрім обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для Нової української школи. Зрештою, воно мусить з’явитися в школах, але в тих органах місцевого самоврядування, що зволікали, на жаль, вже після 1-го вересня". 

 

У 2017 році на освіту Чернівецької області виділили 1 млрд 721 млн грн бюджетних коштів - Оксана Палійчук

17 серпня на Суспільному мовнику Буковини в ефірі загальнонаціонального проекту #Звіти_наживо звітувала директорка Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.

На початку програми Оксана Палійчук прозвітувала про свою діяльність у 2017-му році, а згодом відповідала на запитання ведучої, експертів у студії та глядачів.

Як ішлося в ефірі програми, чотири буковинські школи брали участь у тестуванні нових державних стандартів початкової освіти. У 2017 році на освіту Чернівецької області було виділено 1 млрд 721 млн грн бюджетних коштів, що суттєво дозволило покращити матеріально-технічну базу. 30 млн спрямували на енергозбереження. В області 40 кабінетів математично-природничих наук було повністю переоснащено.

Завдяки додатковій субвенції уряду, було отримано понад 4 млн грн на послуги кваліфікованих фахівців для дітей з особливими освітніми потребами, що дозволило на сьогодні навчати 258 дітей на інклюзивній формі навчання.

Експертка студії Олена Ончул, керівниця ГО Буковинське громадське об’єднання батьків дітей з особливими потребами “Дитячі долоні” поставила Оксані Палійчук таке питання: «Заклади освіти міста не просто недоступні, вони мега недоступні, і я це можу підтвердити як мама маленької дитини. У мене є потреба приїжджати в школу з дитячим візочком, і це неможливо. У нас досі залишаються в закладах рейкові пандуси — це порушення. Кнопки виклику, це також не є доступність. У нас є діти, які навчаються на індивідуальному навчанні, тому що фізично вони не можуть дістатися до школи. Крім того, доступність — це не тільки в’їзд у школу, це туалети, їдальні, підйомники на другий поверх, які також мають бути доступними».

У відповідь Оксана Палійчук сказала: «Абсолютно справедливо, я зазначила, що є розпорядження, складаються плани дій на кожній території і голови адміністрацій, влада на місцях зобов’язана за найближчі роки цю ситуацію виправити”.

Ще одним важливим питання, про яке говорили в ефірів #Звітів_наживо, було залучення батьківських коштів на освітні потреби дітей.

“Фінансового ресурсу виділено на кожний клас достатньо, але закупівлі, як показує практика, тендерні процедури не дозволяють цього зробити до 1 вересня. В цьому немає катастрофи. Якщо не буде парта одномісна завезена до 1 вересня, то буде до 1 жовтня або десь після жовтневих канікул. Стосовно батьківських коштів: батьки дорослі люди і їх ніхто не має права ні до чого змусити тому, що на основне кошти є”, — пояснила Оксана Палійчук.

Також директорка Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА наголосила, що бере під власний контроль питання щодо закриття пришкільного дитячого інтернату: “Департамент вважає неприпустимим закриття тих пришкільних інтернатів у гірській місцевості. Дитина в гірській місцевості не може 8-12 кілометрів добиратися до школи вранці й увечері, а це означає, що в структурі закладу має бути пансіонат, гуртожиток, де мають проживати ці дітки. Місцева влада зобов’язана! Я це питання буду контролювати, і ці 26 діток будуть проживати, щоб щодня відвідувати школу”.

 

Фото: Громадське та Суспільне ТБ


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації