Реліквії у скотомогильнику. Знайдено прикопаними 38 мішків речей воїнів, загиблих під Іловайськом (ВІДЕО)

ЦЕ ПРОСТО ЖАХ... / 


Велику кількість одягу та особистих речей загиблих на Донбасі українських бійців – скривавлені однострої, берці, натільні хрестики, медалі – знайшли волонтери прикопаними на звалищі біля Дніпра.


Як передає “Новинарня” з посиланням на ТСН, виявлено загалом 38 таких мішків із бирками моргу. Гуманітарна місія “Чорний тюльпан” знайшла їх на території рибгоспу.

За попередніми даними, це речі загиблих в Іловайському котлі.

“До волонтерів звернувся фермер, що орендує цю територію. Він повідомив, що 2014 року поліцейські попросили посушити речові докази на території. Але потім ніхто по них не повернувся. Речі загиблих бійців прикопали, але собаки періодично розривали мішки і розносили”, – йдеться в сюжеті.

Волонтери викликали слідчо-оперативну групу. Усе знайдене доправили до райвідділку.

“Наскільки дорого було мамі, дружині, сестрі отримати ось цей хрестик, який ми знайшли в кишені! Тобто речі практично не оглядалися. Речі, які дуже особисті, їх потрібно передати родичам, за людськими законами в тому числі”, – переконує волонтерка місії “Чорний тюльпан” Вікторія Сімкіна.

“В одній із кишень був знайдений молитовний пояс, захисний. Там скотомогильник – нижче мішки з дохлими курми. На цей скотомогильник це все закинули”, – розповів член гуманітарної місії Анатолій Золотарьов.

Волонтери й журналісти чекають відповіді поліції, як все це опинилося на звалищі рибгоспу і що з речовими доказами буде надалі.

В ГУ Нацполіції Дніпропетровщини створили комісію щодо розслідування обставин неналежного зберігання речових доказів 98 загиблих бійців.
 

  

“Слідчо-оперативна група Новокодацького відділення поліції Дніпра встановила, що під шаром ґрунту знаходяться речові докази за кримінальною справою, яка була відкрита за ст. 348 Кримінального кодексу України (“Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця”) у 2014 році”, – йдеться у повідомленні прес-служби поліції Дніпропетровської області.

У поліції встановили, що речові докази були передані на зберігання до фермерського господарства через відсутність приміщення з відповідними санітарними нормами в відділенні поліції.

Поліція розпочала перевірку з приводу того, чому щодо речових доказів тривалий час не приймали ніякого законного рішення.

Заступник начальника поліції Дніпропетровської області Михайло Куратченко заявив, що в рамках провадження, відкритого у 2014 році, приїхали два автомобілі, які доставили невпізнані тіла 98 бійців. Слідчі провели огляд тіл з метою їх ідентифікації. Кожному тілу присвоювався номер, оглядався його одяг чи фрагменти одягу та особисті речі, які вилучали та запаковували окремо. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації