Селфі з патріархом: Варфоломій зворушливо закінчив 5-денний візит в Україну

Після участі у святкуванні 30-річчя Незалежності України Вселенський патріарх Варфоломій закінчив свій 5-денний візит до Києва та ввечері 24 серпня відлетів у Константинополь. Водночас мережею продовжує “гуляти” веселе фото – селфі з 81-річним Варфоломієм, зроблене священниками ПЦУ під час прощання.

На світлині можна побачити, як патріарх посміхається, розводячи руками, а біля нього присіли навпочіпки та жартівливо зазирають в об’єктив кілька священників Православної України. Серед них – священик храму Теплої Софії Іван Сидор, відомий як дзвонар Майдану (автор цього фото).

“В ПЦУ був норм двіж з Варфоломієм). Уявити такі людяні душевні селфачі від РПЦвУ тупо неможливо. Бо то ж і не церква”, – коментує у твіттері громадський активіст, працівник УІНП Роман Кулик.

Як розповів речник ПЦУ, митрополит Чернігівський Євстратій (Зоря), за чотири доби перебування в Україні патріарх Варфоломій провів 30 заходів – від особистих зустрічей до багатотисячного богослужіння у Святій Софії. “Тобто по сім-вісім заходів на день. Його рівень працездатності – вражає”, – зазначив Зоря, якого цитує "Новинарня".

“81 рік. 5-денний візит до маловакцинованої країни. Зустрічі, прийоми, літургія у Софії Київській, кожному приватне слово і світлина, якщо наполягаєте. Знову прийом, нагороди, тости, промови. Потім виступ на форумі ветеранів і волонтерів війни з Москвою. Пізно ввечері ще один прийом на 400 осіб. “Боже великий єдиний” стоячи. І зовсім не “будапештська” обіцянка бути з Православною церквою України до кінця. Обіцянка бути з українцями подумки вже наступного дня, як залишить Київ. Щире прощання з кожним, кого зустрів в Україні, бо межі фізичного життя не дадуть змоги побачитися ще.

Така може бути Церква та її Предстоятель. Найзапопадливіший слуга тих, кого хрестили тисячу років тому. А він тут і сам ніби заново хрещається.

Безкровна перемога над гордими. І нікому не треба ставити “ноґу на ґрудь”, – прокоментував підсумки візиту Вселенського патріарха історик, громадський і церковний активіст Ростислав Мартинюк.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій увечері 20 серпня прибув із візитом в Україну на запрошення президента Володимира Зеленського з нагоди 30-річчя незалежності. Незважаючи на спротив московської церкви, він провів окремі зустрічі з усіма лідерами Української держави, відслужив із главою ПЦУ літургію у Святій Софії, виступив на ветеранському і волонтерському форумі “Там де ми – там Україна”, отримав диплом почесного доктора Києво-Могилянської академії, був присутній на Майдані під час військового параду тощо.

Варфоломій І (Димитріос Архондоніс, 29 лютого 1940 р.н.) – 270-й архиєпископ Константинополя та Вселенський патріарх з 2 листопада 1991 року. Саме у січні 2019 року надав томос про автокефалію Православній церкві України.


Коментарі:
Більше новин по темі: