Настоятель Банченського монастиря митрополит Лонгін, рятуючи УПЦ МП від людського гніву, вирішив засудити головного попа РПЦ Кирила

Настоятель Банченського монастиря УПЦ МП митрополит Лонгін (Михайло Жар), рятуючи УПЦ МП від засудження та гніву людського, на одній з проповідей вирішив публічно засудити главу РПЦ Кирила Гундяєва за благословення війни росії проти України: "Ви відповісте перед Господом Богом за кожного вбитого. Ви поранили весь український православний мир. Ви принесли нам великий біль. Не шукайте собі виправдань. Совість не мучає вас, ваша святість? Це так не прощається". Водночас, він закликав молитися за “улюбленого” настоятеля московського патріархату в Україні Онуфрія “який так страждає сьогодні за нашу церкву і наш народ”.

Пряма мова:

Як зазначає відомий український вчений, регігієзнавець, доктор філософських наук Віктор Єленський, слід не забувати, що керівництво УПЦ МП повністю несе відповідальність за те, що від 2014 року било у спину Україні. Коли її єпископи зривали мобілізацію в ЗСУ, освячували зброю, з якої тепер вбивають їхню паству, приймали паради в «ДНР», розповідали про громадянську війну і Крим, «який сам відпав», самовіддано «боролися за мир» з Києвом і ніколи – з Москвою.

До 24 лютого верхівка УПЦ МП, яка постійно повторювала, що її паства по обидві боки лінії розмежування, не дуже й приховувала на якому боці вона сама.

Після 24 лютого жодного справжнього розкаяння, найменшого натяку на визнання своїх помилок ніхто від цієї верхівки не почув. Зараз її цікавить незмірно більше збереження власної корпорації, ніж доля своєї пастви. Головний ворог – внутрішній, «розкольники з ПЦУ»; серед зовнішніх – не кращий учень у школі ненависті до України патріарх Кирил, а друг нашої країни Вселенський патріарх Варфоломій.

За словами Віктора Єленського, звинувачення ПЦУ і Порошенка у російському вторгненні – крок, наскільки я знаю, старанно обміркований, але глибоко хибний з огляду на майбутнє МП в Україні. Таке не скоро (якщо взагалі) забувається. “Треба було ще через кому згадати біологічні лабораторії, підлітний час до Москви, фашизм-нацизм, розширення НАТО на Схід та питомі російські землі, підступно віддані Лєніним Україні”, - каже вчений.

Зараз керівництво УПЦ МП отримало від центральної влади щось на зразок «охоронної грамоти». Там вирішили, що ієрархія МП, разом із ведучими медведчуківських каналів, «перейшла на бік України». Що, принаймні, її «молитовний зв'язок» з Московським патріархатом, який нічим не відрізняється від середнього російського міністерства за ступенем умонтованості в злочинну мілітарну машину, особливої небезпеки наразі не становить.

Це не так. Ієрархи «нічого не забули і нічому не навчилися». Просто почитайте інтерв’ю чи Великодні звернення декотрих єпархіальних архієреїв і спробуйте зрозуміти хто на кого напав і хто у чому винуватий. Або порівняйте проповідь митрополита Епіфанія на Вербну Неділю про протистояння неправді з проповіддю у той самий день митрополита Онуфрія про смирення.

Політика «невтручання», зазначає Віктор Єленський, яка здійснювалася у релігійній сфері з 2019-го, є хибною. Особливо і передовсім, коли у цю сферу нахабно й масштабно втручається ворог. А спроби перевести «на бік України» керівництво МП в Україні (йдеться саме про керівництво, а не вірних) будуть невдалими, поки вони представлятимуть тут МП. До цих спроб вдавався спочатку і Порошенко, а перед тим Ющенко, а ще раніше – Кучма; їхнє розчарування очікує і на адміністрацію Зеленського.

І, нарешті, останнє. Керівництво УПЦ МП, насправді, не хоче будь-що міняти. Воно сподівається заткнути рота невдоволеним; карати і забороняти, зімітувати занепокоєність, провести колись якісь там ним контрольовані, з наперед готовими рішеннями збори, засудити на словах Кіріла, виграти час і залишити все, як було. Воно визирає з-поза спин тих самовідданих батюшок, які прагнуть нагодувати, відігріти, захистити і всякими способами втримати “своїх вірних”…


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації