«Дар свободи»: у Чернівцях із доповіддю Патріарх УГКЦ Святослав відкрив “Обнову-фест”

На етнодуховному фестивалі "Обнова-фест", який розпочався у Чернівцях на території ЧНУ, триває виступ глави УГКЦ, Блаженнішого Патріарха Святослава. Патріарх виступив з доповіддю, яка називається "Дар свободи".

Про це повідомляє molbuk.ua.

Коли Патріарх вийшов до трибуни, всі присутні підвелися і вітали його тривалими та дружніми оплесками.

"Христос Воскрес! Я би хотів, щоби наприкінці так плескали, як спочатку. То ще невідомо, як воно скінчиться", - пожартував отець Святослав.

"Дуже приємно бути тут у вас. Особлива радість у мене через те, що я можу сповнити обіцянку, яку я повторяв з року в рік, але не відчував себе свобідним її здійснити. Це була обіцянка, що я прибуду до чернівецької Обнови на "Обнова-фест". І ось нарешті звершилося!" - сказав Патріарх, і ці слова також підтримали оплесками.

«Дар свободи»: у Чернівцях із доповіддю виступив Патріарх УГКЦ Святослав. Фото МБ

"Мені дуже приємно бачити сьогодні "Обновлян" і особливий привіт передати вам від київської "Обнови". Бо в Києві – одна з найактивніших молодіжних спільнот – це наші "обновлята". Ми тепер вже творимо інший рівень академічної "Обнови". Бо часом ті, які вже не є студентами, відчувають себе покликаними творити ширшу спільноту – людей, які хочуть своїм досвідом, життям, прикладом будувати нову Україну. Тому, думаю, дійсно сповняється той задум Андрея Шептицького, цього Мойсея українського народу, який хотів творити спільноту вільної справжньої європейської християнської вільної молоді. І ми рухаємося в цьому напрямку", - зазначив Патріарх УГКЦ.

Окрім зовнішньої свободи, є також свобода внутрішня. Це свобода від зла, від гріха. Бо зло поневолює, зауважив Святослав.

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"
Фото Суспільне

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест". Зазвичай, його проводять у музеї просто неба на Зелені свята. Цьогоріч фестиваль відбувається на території Чернівецького національного університету.

Через карантин на фестиваль могла прийти обмежена кількість людей. Вхід безкоштовний, втім потрібно було завчасно зареєструватись.

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"
Фото Суспільне

Територію університету поділили на декілька зон: читають лекції, проводять майстер-класи, на музичній сцені виступають артисти.

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"
Фестиваль "Обнова-фест". Фото Суспільне

Цьогоріч темою фестивалю є річниця незалежності України. Організатори поєднують українські народні звичаї, традиції та обряди з сучасними молодіжними трендами. Так виховують у молоді патріотизм та національну свідомість.

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"
Зона скаутської організації "Пласт" на "Обнова-фесті". Фото Суспільне

На фестиваль приїхав глава Української греко-католицької церкви Святослав. У Чернівцях він здійснив чин коронації чудотворної ікони Матері Божої "Надія Безнадійних".

У Чернівцях відбувається етнодуховний фестиваль "Обнова-фест"
Глава УГКЦ Святослав. Фото Суспільне

Фестиваль транслюють і онлайн, аби до нього могли долучитися ті, хто не прийшов через карантинні обмеження.

Нагадаємо, у Чернівцях розпочався етнодуховний фестиваль "Обнова-фест". Дійства відбуватимуться на шістьох локаціях.


Коментарі:
Більше новин по темі: