Голови ОТГ закликали Зеленського зробити Хотин центром майбутнього Дністровського округу

ПІШЛА "ЗАРУБА" /

У Чернівецькій області керівники об’єднаних територіальних громад Хотинщини виступили на захист Хотинського району із центром у місті Хотині.

Відповідне звернення підписали голови ОТГ, цитує МБ газету "Хотинські вісті".

"Сьогодні керівники усіх чотирьох об'єднаних громад Хотинщини прийняли спільне звернення до уряду, парламенту та Президента, у якому закликають залишити за містом Хотин статус центру майбутнього округу чи укрупненого району", – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у зверненні очільників Хотинської, Клішковецької, Недобоївської та Рукшинської ОТГ зокрема йдеться:

"Ми підтримуємо рішучість Уряду завершити процес формування громад і вважаємо це необхідністю для демократичного розвитку країни. Але нас хвилює той факт, що затвердження нового районного поділу, в окремих випадках, не враховує думку мешканців Хотина та Хотинського району.

Мешканці ОТГ району, довіряючи зверненням Уряду щодо створення районів Чернівецької області, демократично обрали своїх лідерів місцевого самоврядування, гуртувались навколо мрії розвитку власних громад.

Ми, керівники об’єднаних територіальних громад Хотинщини, одностайні у відстоюванні спільних інтересів громад району, і наголошуємо на необхідності збереження Хотинського району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Чернівецької області.

Враховуючи велике державотворче, історичне значення Хотина, наполягаємо залишити за містом Хотин статус районного центру".

Нагадаємо, що під час зустрічі з мешканцями Сокирянщини 2 червня голова Чернівецької ОДА сказав, що пропонує об’єднати східні три райони Чернівецької області в один округ – Дністровський із центром у місті Кельменці.

Сьогодні Кельменецька РДА на своїй сторінці у Фейсбук "від імені громади району" підтримала запропоновану головою Чернівецької ОДА Сергієм Осачуком модель створення Дністровського округу з центром у Кельменцях. Зокрема, у дописі зазначається: "В рамках проведення реформи з децентралізації влади Кельменецька районна державна адміністрація підтримує державницьку позицію Чернівецької обласної державної адміністрації... Вона є справедливою, слушною та має консолідований підхід".

Натомість активна громада Хотинщини категорично не погоджується із намірами оголосити Кельменці центром нового району. У зв’язку з цією ситуацією в Хотинській райраді скликають сесію.


Коментарі:
Більше новин по темі: