БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МИСТЕЦТВО   >>> 6 Травня 2010

"Очнулся - гипс": на місці зйомок "Діамантової руки" в Баку буде пам'ятник падаючому Нікуліну

ЛЕГЕНДА КІНО / Влада столиці Азербайджану активно зайнялися залученням туристів в історичний центр міста. Незабаром на місці зйомок фільму "Діамантова рука" в історичному центрі Баку - Старому місті або "Ічері Шехер" з'явиться пам'ятник відомому радянському кіноакторові Юрієві Нікуліну.

Пам'ятник буде встановлений на місці, де герої Нікуліна і Андрія Миронова падали з криком "Чорт забирай" біля "аптеки" контрабандистів, повідомив глава управління державного історико-архітектурного заповідника "Ічері Шехер" Мікаїл Джаббаров, передає "Интерфакс".

"Найближчим часом ми на цьому місці встановимо пам'ятник "Падаючий Нікулін". Правда, у нас з колегами були багато суперечок на тему того, хто ж все-таки повинен бути на цьому місці увічнений - Миронов чи Нікулін, але вирішили все ж таки зупинитися на Нікуліні", - повідомив Джаббаров.

За даними соціологічного дослідження, Ічері Шехер, що має унікальний історичний вигляд, завжди користувався великим попитом у кінорежисерів, як азербайджанських, так і радянських.

"З відомих кінолюбителям зі всього пострадянського простору, крім згаданої вище кінострічки "Діамантова рука", можу назвати також фільми "Айболить-66", "Людина-амфібія", "Тегеран-43", "Не бійся я з тобою". Ми збираємося випустити антологію фільмів, знятих в Старому місті, а також набір подарункових дисків, куди будуть включені національні композиції, пов'язані з Ічері Шехер, а також музика з фільмів, знятих тут", - повідомив глава управління заповідника.

Клоун, кіноактор, телеведучий, народний артист СРСР, Юрій Нікулін помер 21 серпня 1997 року. Найвідомішими фільмами за участю Нікуліна є кінокомедії - "Діамантова рука", "Операція Ы...", "Кавказька полонянка", "Старички-розбійники", "Сомогонщики".
 
 
NEWSru.ua