БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МИСТЕЦТВО   >>> 5 Грудня 2009

Біло-сердешна Руслана за гривню хоче мати Миколайчука.... Тобто львівський кінотеатр

Лобістське питання про надання в оренду на 25 років (!) співачці Руслані приміщення комунального кінотеатру ім. Миколайчука на вулиці Личаківській, 131 у Львові перенесли «на закуску» сесії Львівської міської ради. Можливо, сподіваючись, що до цього часу журналісти розбредуться хто куди, і без свідків питання вирішиться. Аби переконати міських обранців, що саме народна артистка України – «зі Львовом у серці» заслуговує отримати цю будівлю всього за 1 гривню на рік, Руслана не погордувала особисто прийти до сесійної зали.

Міський голова Львова, який відкрито лобіював питання передачі кінотеатру Миколайчука Руслані, одразу застеріг депутатів, що часу на дискусії в них небагато, адже за годину в Руслани концерт та ще й в іншій області. Відтак, народна артистка України перейшла одразу до суті ідеї. «Одразу ж після «Євробачення» у мене визріла ідея, щоб Львів став культурною столицею Європи. Однак, враховуючи, що ми не члени ЄС, є можливість зробити це разом з польським містом-партнером, яке могло б нас протягти. Я бачу реальні шанси, що в 2014 році Львів може здобути такий статус. Однак, мої європейські колеги одразу ж почали мене атакувати: Руслано, а які в тебе є для цього ресурси? Отож, і виникла ідея знайти у Львові таку базу, де можна було б зробити зреалізувати культурно-мистецький центр», – розповіла Руслана. За її задумом, кінотеатр імені Миколайчика мав би вмістити в себе і кіно-концертний комплекс разом з медійним центром, який дозволяв би проводжувати різноманітні трансляції, виступи світових зірок тощо, музичну та хореографічну школу.

Співачка додала, що упродовж 5 років зможе втілити ці плани і, що це буде великим плюсом також у підготовці міста до «Євро-2012». Руслана зауважила, що має для цього всі необхідні зв’язки, досвід, тільки от не вистачає ресурсів. Після такого палкого виступу Садовий наголосив, що Руслана жодного разу йому ще не відмовила, коли йшлося про промоцію міста!

Однак, депутати теж не ликом шиті і не роззявили одразу ж роти, коли почули про грандіозні мультиможливості Львова. Зокрема, член комісії культури, депутат Наталія Усач («НУ») повідомила, громадськість тримає на контролі це питання, адже це майно, належить людям, а не депутатам чи чиновникам. І не одна Руслана – великий патріот Львова, а за 1 гривню знайдеться багато достойних громадських організацій, які захочуть орендувати цей кінотеатр. Для цього ж необхідні чесні, законні правила гри. Також вона наголосила, що є рішення комісії культури, яким зобов’язується провести інвестиційний конкурсу на оренду приміщення кінотеатру. Усач додала, що наразі комісію культури навіть не ознайомили з такою ухвалою, яку поспішно винесли на розгляд сесії. І депутати не отримали ні проекту, ні інвестиційних зобов’язань від Руслани, щоб прийняти її умови.

Руслана ж на це доволі різко відреагувала, заявивши, що сумнівається, що громадськість виступить проти, а у ЗМІ можна організувати будь-який скандал. Вона почала бідкатися, що немає у Львові ні квартири, ні офісу і боїться про це навіть говорити і інтерв’ю. «Ви люди європейського спрямування, тому сподіваюся на Вашу підтримку. Моє серце належить Львову, а не Києву, Америці чи іншим країнам, які запрошують мене до себе працювати», – повернула розмову в інше русло Руслана.

Також вона висловила сумнів, що ще хтось у Львові зможе реалізувати такий проект. На що депутат Роксолана Лемик («КУН») запропонувала їй у відповідь реалізувати такий масштабний проект у іншому місці, де можна було б розмістити до 10 тисяч глядачів, збудувати справжній концертно-музичний комплекс, адже приміщення кінотеатру цьому не зовсім відповідає.

Однак, думки в залі не вщухали і, коли Руслана нагадала про свій концерт, «свободівець» Андрій Хомицький поцікавився, чи Руслана бува не їде на концерт в підтримку одного з кандидатів у Президенти? І чи реалізує вона цей проект «з думкою про львів’ян» чи «з Україною у серці»?. Співачка вирішила віджартуватися і висловила депутату «респект». Водночас, вона заявила, що хоче відкинути політику, адже, за її словами 5 років тому, коли вона пристала до однієї політичної сили і просила про щось, то так нічого й не отримала, тому зараз «до Юлії Володимирівної не зверталася і звертатись не буду». (Руслана Лижичко є довіреною особою кандидата у президенти Ю. Тимошенко на Львівщині). Це не на жарт зачепило фракцію «Наша Україна». Депутат Данило Ярема, попросивши слова за трибуною, наголосив, що навіть церквам у Львові на 25 років ніхто нічого в оренду не дає, та ще й за одну гривню. А це ж набагато святіше. Тому і Садовому він дорікнув, що той втягнув таку серйозну людину, як Руслана, в таку авантюру. Депутат «нашоукраїнець» Богдан Бедрило дорікнув Руслані, що нарікати не варто, адже не кожен смертний отримує можливість стати народним депутатом. І після Майдану, можливо, не всі отримали те, чого хотіли, але не розчаровуються і працюють далі. Богдан Бедрило зазначив, що ситуація має присмак політичної корупції.

Паралельно з цим Руслана звернулася до депутатського корпусу із завою не аналізувати її політичне минуле. «Я не хотіла йти в народні депутати», – заявила вона. І додала, що цей проект стане зачіпкою для неї залишитись в рідному місті. Голова фракції «УНП» Юрій Кужелюк закликав Руслану не агітувати, хто є більшим європейцем, а представити бізнес-план проекту. І зазначив, що в передвиборчий період приймати такі рішення не зовсім доцільно.

Однак, іншої думки дотримувалися інші політичні сили. Керівник «Свободи» Василь Павлюк нагадав своїм колегам про успіхи Руслани на «Євробаченні» та наголосив, якщо в залі є патріоти, то слід сказати «Так!». Водночас, голова фракції «Пора» Петро Адамик висловив свою думку, що з бізнесової точки зору ім’я Руслани є брендом, який зреалізувати у Львові буде хорошою річчю, та й інші кінотеатри, на його думку, можуть знайти хороших господарів. Натомість Усач додала, що ніхто не проти проекту чи Руслани, просто для всіх повинні бути рівні можливості, тому й варто провести конкурс на це приміщення. На завершення депутат Андрій Стецьків («НУ») наголосив, що не варто поспіхом робити дурниці і говорити, хто кого більше любить, а перенести розгляд цього питання. На цей час Руслана вже покинула сесійний зал.

Мер Садовий, побачивши, що достатньої кількості голосів для проштовхування цього питання у сесійні залі немає, після наради з депутатами також запропонував перенести його. Однак, не забув сказати, як плакав, коли Руслана вигравала «Євробачення» і висловив переконання, що кінотеатр Миколайчука таки дістанеться співачці.

Відтак депутати проголосували за перенесення питання та його доопрацювання.
 

Олена МАЛОСНЯК,
Західна інформаційна корпорація