БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ   >>> 30 Липня 2009

Прокурор Буковини Орос: "Люди, ну, просто нагло крадуть ці бюджетні кошти!"

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ /  Прокурор Буковини Йожеф Орос у середу, 29 липня, дав прес-конференцію за підсумками півріччя. Пан прокурор почувався перед пресою аж занадто вільно: "наїхав" на газету "Погляд", дозволяв собі перебивати журналістів, не відповідати на поставленні запитання, або відповідати не по суті. Словом, почував себе чоловік, як справжній барин. Втім, про це ми поговоримо згодом. А зараз пропонуємо вашій увазі лише уровок з прес-конференції, де пан Орос долучився до активних критиків обласної влади щодо розбазарювання коштів, виділених Буковині на ліквідацію наслідків минулорічної повені...
 
Прокуратурою Чернівецької області встановлено, що не всі кошти з тих майже 1,4 мільярда гривень, які надійшли з державного бюджету на подолання наслідків минулорічної стихії на Буковині, використовувалися за призначенням. Як розповів під час прес-конференції у середу, 29 липня, прокурор області Йозеф Орос, в даній сфері проведено ряд перевірок, за результатами яких прокуратурою області порушувались актуальні кримінальні справи.

"Дуже багато кримінальних справ і порушень сталося у нас по фінансуванню відновлювальних робіт за наслідками минулорічної повені. Люди, ну, чесно кажучи, просто нагло крадуть ці бюджетні кошти. Але завдяки нашій хорошій співпраці з КРУ, яке виявляє ці факти, ми порушуємо кримінальні справи, розслідуємо ці факти, пред'являємо позови і повертаємо кошти, які мають йти на відновлювальні роботи...", - цитує сайт Buknews зізнання журналістам з вуст пана Ороса.

Загалом з даних питань порушено 25 кримінальних справ, з яких 13 направлено до суду, внесено 62 приписи і подання, попереджено незаконних виплат з бюджету на суму понад 20 мільйонів гривень.

На уточнююче запитання, хто ті "люди, що просто нагло крадуть кошти", прокурор Чернівецької області сказав дослівно наступне: "люди крадуть усі (сміється, - ред.), хто має можливість... У нас є багато актів КРУ, вони перевіряли роботу автодору інших структур, які були розпорядниками цих коштів. Вони доручали проведення цих робіт багатьом підрядним організаціям, більшість з яких були приватними фірмами і вже вони виконували ці роботи... Тому сказати вам конкретно, що Іванов, Петров, Сидоров скільки вкрав, ми це не можемо. Тільки після того, як буде обвинувальний висновок, ми вам його дамо і ви прочитаєте, хто й скільки вкрав. Це дуже складні справи у процесі розслідування, Хоча є такі підрядні організації, які вже не існують. Але люди залишилися, і вони будуть відповідати за той час роботи, коли такі організації ще існували. Може фірми вже й немає, але керівника ми все одно знайдемо!"
 
 
БукІнфо (с)
Фото С.З. з архіву сайту