БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 14 Вересня 2020

Обласна рада продовжує планомірно знищувати Чернівецьку обласну психіатричну лікарню заради поділу її земельної ділянки у 9,18 гектарів під комерційну

І БУДЕ СУД... /


Обласна рада продовжує планомірно знищувати Чернівецьку обласну психіатричну лікарню заради поділу її земельної ділянки у 9,18 гектарів під комерційну оренду з подальшою приватизацією землі і переведенням лікувального закладу в Садгору, в корпуси ліквідованого облрадою дитячого протитуберкульозного санаторію (або в інше місце, навіть поза межі Чернівців).

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала журналістка Світлана Ісаченко. 

 

Керівник лікарні, голова обласного осередку Всеукраїнської асоціації психіатрів Анжела Левицька, стала на захист комунального медичного закладу ще у 2016 році, з самого початку протизаконних дій органу представницької влади краю щодо його нерухомого майна.

 

Усунення Левицької від керівництва психлікарнею (керує з 29 грудня 2011 року і має на сьогодні чинний контракт) перетворилося для Чернівецької обласної ради у невроз нав’язливих станів, коли задумане (забрати Левицьку з посади очільника психлікарні і загарбати землю цього лікувального закладу) потрібно реалізувати за будь-яку ціну, хай навіть через порушення законів юридичних і моральних.

 

Обласній раді не потрібна непоступлива Левицька, яка відстоює конституційні права свої, а також трудового колективу Чернівецької обласної психіатричної лікарні та її знедолених пацієнтів, про яких власник лікарні зовсім забув.

 

Саме для цього Чернівецька обласна рада проводить завтра, 15 вересня, о 10 ранку конкурс на заміщення посади керівника (генерального директора) обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня».

В.о. голови облради Інга Маковецька призначила головою конкурсної комісії Олега Чорного, директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької обласної державної адміністрації. А секретарем комісії – Юлію Кривов’язу, яка є заступницею начальника відділу з питань (увага!) земельних відносин виконавчого апарату обласної ради. Причому тут, здавалося б, земельні відносини до обрання керівника психлікарні? :)))
 

Водночас у Чернівецькому окружному суді зареєстрована позовна заява А.П. Левицької до Чернівецької обласної ради та особисто до І.С. Маковецької про те, щоб визнати незаконним оголошений на завтра конкурс та зобов’язати облраду не вчиняти протиправних дій.

 

Адже Інга Маковецька та Олег Чорний проводять конкурс на посаду, яка не є вакантною. Залишається чинним, ніким не скасований і не розірваний трудовий контракт, укладений 18 червня 2018 року строком на 5 років між Чернівецькою облрадою, як засновником обласної психлікарні, та А.П. Левицькою щодо її законного призначення на посаду керівника цього спеціалізованого медичного закладу.

Законність перебування Анжели Левицької на посаді керівника психлікарні підтвердив 31 липня цього року Шевченківський районний суд м. Чернівці. У рішенні судді О.В. Семенко сказано: «Визнати протиправною бездіяльність Чернівецької обласної ради щодо не переведення А.П. Левицької з посади керівника – головного лікаря комунальної медичної установи «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» на посаду генерального директора – керівника обласного некомерційного підприємства Чернівецька обласна психіатрична лікарня» і зобов’язати облраду внести зміни до умов діючого контракту, укладеного між Левицькою і облрадою 18 червня 2018 року в частині назви медичного закладу, який вона очолює. Перевести Левицьку з посади головного лікаря на посаду генерального директора.

А також визнати протиправним та скасувати розпорядження голови облради І.М. Мунтяна від 11 жовтня 2019 року про призначення генеральним директором цього ОКНП А.К. Піца».

Чернівецька обласна рада в особі Інги Маковецької подала на це рішення апеляційну скаргу.

ДОВІДКОВО:

15 жовтня 2015 року Чернівецька обласна рада через подання сфальсифікованих документів реєстраторам Головного територіального управління юстиції домагається протизаконної реєстрації себе, облради, власником 9 гектарів міської землі, закріпленої на правах постійного користування за Чернівецькою обласною психіатричною лікарнею.

Наступними кроками облради 7го скликання став незаконний поділ території психлікарні і передача в оренду земельних ділянок під комерційну діяльність з можливістю їх подальшої приватизації.

12 вересня 2019 року облрада реорганізує цей лікувальний заклад у некомерційне підприємство і призначає 11 жовтня 2019 року його керівником анестезіолога А.К. Піца, всупереч дії чинного контракту з А.П. Левицькою.

8 квітня 2020 року облрада ухвалює рішення про передачу на баланс психлікарні нерухомого майна ліквідованого дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора».

Слухняний Андрій Піц хоч сьогодні готовий перевезти психлікарню з Проспекту незалежності у Садгору і остаточно звільнити 9 гектарі чернівецької землі відстороненому голові облради Іванові Мунтяну та його бізнеспартнерам.

P.S. Жодна політична партія, яка зараз на місцевих виборах обіцяє буковинцям золоті гори і захист законів України, не виступила проти протизаконних дій керівників і депутатського корпусу Чернівецької обласної ради 7-го скликання.

Боягузливо мовчить і партія-клон, що на нафтові гроші банкірів і олігархів присягає забезпечити лікарям Буковини світле майбутнє, аби тільки знову її партійним лідерам пройти в Чернівецьку облраду і завершити знищення обласної психлікарні з одночасним загарбанням її нерухомого майна.