БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 2 Вересня 2020

Зеленський повинен був замінити олігархічну клептократію хоча б на якусь республіку. Не зробив, - Чумак

ЖЕРТВИ ІЛЮЗІЙ / 


Зеленський повинен був замінити олігархічну клептократію хоча б на якусь республіку. Не зробив, - ЧумакКолишній заступник генерального прокурора України Віктор Чумак прокоментував рішення Вищої ради правосуддя залишити на посаді скандального суддю Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Про це Чумак написав у Фейсбуці.

"Від Зеленського очікувалося і вимагалося лише одне: змінити форму правління в країні. Чи дати це зробити іншим. З олігархічної клептократії, хоча б на якусь республіку. Президентську, парламентську - неважливо", - написав Чумак.

Колишній заступник генпрокурора вважає, що президент не впорався з цим завданням.

"Не дивуйтесь тепер жодним рішенням врп, нрекп, АМКУ, прокуратури, поліції, ради і кму. Вони всі будуть працювати на своїх реальних бенефіціріїв", - підсумував Чумак.

17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще п'ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України. Триває процес вручення підозр ще чотирьом особам.
 


21 липня в НАБУ повідомили, що в межах кримінального провадження, за яким Національне антикорупційне бюро в п'ятницю проводило обшуки в Окружному адміністративному суді столиці, про підозри повідомили вже 12 особам.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Вовк називає ці звинувачення замовленням "іноземних агентів", які нібито намагаються захопити судову владу.

Судді Окружного адмінсуду Києва заявили про "безпрецедентний тиск" і попросили втрутитися президента Володимира Зеленського.

Кільком суддям, яких НАБУ викликало на допит, в ОАСК не можуть вручити повістки, бо судді перебувають у відпустці.

11 серпня НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Вовка, його заступника, трьох суддів цього суду та двох ексчленів ВРП. Вовк у відповідь заявив: "Я в Україні, не ховаюся, готовий прибути в НАБУ на допит".