БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 31 Липня 2020

Поламали всі плани: ВАСУ відсторонив Мунтяна від посади голови Чернівецької облради ще на два місяці

ЗНАЧИТЬ, ВСЕ СЕРЙОЗНО / 

Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора САП та ще на два місяці продовжив відсторонення від займаної посади у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, який підозрюється в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу.

Про це повідомляє прес-служба ВАС, пише molbuk.ua

Зазначається, що термін відсторонення – до 29 вересня 2020 року.

Крім того, слідчий суддя ВАКС продовжив процесуальні обов’язки, покладені на голову Чернівецької обласної ради - прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватись від спілкування з другим підозрюваним у справі та визначеними в ухвалі свідками; здати на зберігання до Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області паспорти громадянина України для виїзду за кордон.

Строк дії обов’язків – 28 вересня 2020 року включно.
 
Як відомо, Івана Мунтяна підозрюють у отриманні неправомірної вигоди в розмірі 180 тис доларів від приватного підприємця Юрія Кушніра.

За версією слідства, у липні 2019 року голова облради висловив прохання Кушніру надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 тис. доларів за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу "Брусниця".

Суд обрав Мунтяну запобіжний захід у вигляді внесення застави розміром понад 10 мільйонів гривень. 
 
Що відомо:

4 лютого САП повідомила про підозру голові облради Івану Мунтяну. За інформацією НАБУ, він вимагав хабар у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію «Брусниця» на 49 років. За інформацією слідства, голова Чернівецької облради у липні 2019 року запропонував одному з підприємців надати 400 тисяч доларів за те, що він посприяє в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У період з серпня по жовтень 2019 року голова Чернівецької облради, ймовірно, отримав 180 тисяч доларів.

НАБУ оприлюднило відеоматеріали, на яких чоловік, якого слідчі вважають Мунтяном, ймовірно отримує хабар.

У коментарі Суспільному Іван Мунтян сказав, що хабар не брав, а підозру називає абсурдом. За його словами, санаторій передали прозоро та через конкурс.

13 лютого Івану Мунтяну обрали запобіжний захід у вигляді застави у понад 10 мільйонів гривень.

17 лютого Іван Мунтян подав апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду. Водночас 18 лютого він вніс за себе заставу.

Детективи НАБУ повідомили про підозру і приватному підприємцю, який ймовірно запропонував хабар. Йому також обрали запобіжний захід.

28 лютого Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради. Водночас суд залишив рішення про заставу у понад 10 мільйонів гривень без змін.

27 березня суд продовжив термін розслідування у справі голови Чернівецької обласної ради.

3 квітня Івана Мунтяна ще на два місяці відсторонили від посади голови Чернівецької облради.

1 червня Вищий антикорупційний суд продовжив відсторонення Івана Мунтяна від посади голови облради до 1 серпня.