БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 28 Липня 2020

Створили базар без дозволу: чому торгують сільгосппродукцією на новому майданчику на вулиці Зеленій у Чернівцях?

ХТО КОМУ ПРОДАН? / 

На вулиці Зеленій замість закинутої території колишнього заводу "Сільгосптехніка" з’явився великий заасфальтований майданчик. Уже кілька тижнів тут активно торгують овочами.


У всіх, хто заїжджає на територію, беруть гроші: легковий автомобіль – 10 гривень, вантажні – 50 гривень, парковка – 100-400 гривень, йдеться у публікації "МБ".

Овочі продають переважно гуртовими партіями. Сюди з’їжджаються покупці, які купують овочі, щоби потім їх продавати на ринках та в магазинах. Якщо ще місяць тому тут були поодинокі продавці, то з кожним днем їх більшає. Це місце виглядає як великий гуртовий ринок сільгоспродукції. Але виявляється дозволу торгувати тут немає.

ТОВ "Бук ТБ" цього року територію розширили, а кількість місць збільшили. Облаштували два заїзди з вулиці Зеленої та вулиці Лубенської. Окрім торгівлі, працює кілька "генделиків".

Тим часом чиновники запевняють, ця територія не є ринком.

"Цієї території у списку дислокацій ринку немає, отож вона не сформована як ринок. Він не функціонує як ринок, який би відповідав вимогам торгівлі", – каже заступниця начальника департаменту розвитку міськради Руслана Сідляр.

В управлінні Держпродспоживслужби в місті Чернівцях запевняють, продукти на цьому ринку ніхто не перевіряє.

"Знаю, що там здійснюється торгівля овочами та фруктами. Але відсутня ветсанлабораторія, яка би мала бути на ринку, і це означає, що продукти ніхто не перевіряє. Якщо продукція не досліджується, ми не можемо говорити ні про небезпечність, ні про безпеку продуктів. Тому там не можна здійснювати торгівлю продуктами", - каже начальник управління Держпродспоживслужби в місті Чернівцях Сергій Лазарєв.

За його словами, Чернівецька міська рада не приймала жодного рішення щодо цієї території як ринку.

"Має бути сесійне рішення, що підприємству надається статус ринку. Тоді йде сплата до міського бюджету, ринковий збір. Цього не було зроблено. Тож це місце торгівлі є неофіційним, і торгувати там не можна", - зазначив Сергій Лазарєв.

У Держпродспоживслужбі вважають, що на це місце торгівлі повинні звернути увагу правоохоронці.

"Правоохоронні органи повинні реагувати, бо там здійснюється торгівля без дозволу. Вони повинні це зафіксувати і поставити нас до відома письмово. Ми, у свою чергу, сигналізуємо у Чернівецьку міську раду. Перевірити можемо лише у тому разі, якщо будуть виявленні випадки отруєння. Власники території повинні все ж легалізувати цю діяльність", – пояснив Сергій Лазарєв.

Тим часом незважаючи на те, що продавати не можна, на цьому стихійному ринку торгівля процвітає. Продукти з автівок продають і вдень, і вночі.

Нагадаємо, кілька місяців тому навколо ТОВ "Бук ТБ" розгорівся скандал. У лютому на сесії міської ради розглядалося питання, щоби внести земельну ділянку за адресою вулиця Зелена, 5, площею 1,96 га до переліку земельних ділянок несільськогосподарського призначення, по яких проводитиметься експертна грошова оцінка з метою продажу власникам об’єктів нерухомого майна. Власником ТОВ "Бук ТБ" є Бабіч Оксана Сафронівна (сестра секретаря міської ради Василя Продана). Мер Олексій Каспрук наклав вето на це рішення. "Бук ТБ" приватизувало цю ділянку. Міська рада вимагала сплатити плату за оренду землі майже 3 мільйони гривень. Цього досі не зроблено.