БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КРИМІНАЛ   >>> 7 Липня 2020

В Україні почали перевіряти спосіб життя чиновників на відповідність їх доходам

НЕВЖЕ? /


Національне агентство по запобіганню корупції починає моніторити спосіб життя чиновників на відповідність їх доходам, зазначеним в деклараціях.


Як повідомили в прес-службі структури, це допоможе виявити тих держслужбовців, які задекларували досить скромні доходи і одночасно користуються люксовими авто, купують маєтки і отримують цінні подарунки від найближчих родичів.

«Відтепер Україна - серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тому випадки, коли чиновник, заробляє 10 тисяч, але їздить на Мерседесі, тепер будуть фіксувати не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати і обробляти на рівні держави», - пояснив глава НАЗК Олександр Новіков.

Під час моніторингу буде перевірятися така інформація:

користування об'єктами, які не вказані в декларації;
відомості про отримані подарунків;
придбання об'єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Моніторинг проводитимуть на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень в ЗМІ, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Якщо в результаті моніторингу буде виявлено корупційні порушення - відомство повідомить про це правоохоронним органам і іншим уповноваженим суб'єктам.

У НАЗК уточнили, що заходи з моніторингу способу життя передбачені Законом України Про запобігання корупції. Відділ, який повинен був виконувати цю вимогу, існував в структурі і раніше, однак на практиці заходи з моніторингу способу життя не проводилися.