БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 25 Лютого 2020

Мунтян депутатам: «Я завжди керувався своєю совістю і був чистий перед вами, перед людьми і перед Богом» (ВИСТУП НА СЕСІЇ)

ОРАТОР ЩЕ ТОЙ... / 
 

Фрагмент виступу на позачерговій сесії обласної ради Івана Мунтяна 25 лютого 2020 року:

 

Шановні депутати! Дозвольте і мені виступити зі своєю позицією і сказати кілька слів про те, що щойно почув разом з вами. І пропозиції, і звинувачення, або як це можна розцінювати. Завжди я керувався у своїй поведінці не тим, що чув на вулиці, або щось мені підказували. Я керувався своєю совістю і був завжди чистий перед вами, перед людьми і перед Богом.

 

Те, що я скажу теж є важливим для того, щоб знала вся громада і депутатський корпус, колеги, які є сьогодні в цій залі, так і поза її межами.

 

Сьогодні дійсно відбуваються дуже серйозні події, процеси в нашій державі, де основні питання і проблеми, які є в державі намагаються перекласти на голови тих простих людей, які не можуть нести відповідальність за ті проблеми, які є. Для відволікання основної уваги від того, що відбувається, можна знайти багато причин, аби знайти людину, на яку все можна списати і робити дальше свою справу.

 

Оскільки ця справа набрала такого публічного значення, засідання відповідних судів, всі могли спостерігати, яким чином проходило це засідання. Воно не є секретом ні для кого. Звісно, коли є право і можливості в окремих правоохоронних органів подати інформацію так, як вони вважають за потрібне згідно їхньої професійної діяльності, тому її можна розцінювати так, як її подають. Є статус, є структура, є особа.

 

Дуже важко в таких випадках, коли тебе просто ставлять перед фактом, щоб пояснити, що щось тут не так. Я знаю і відповідально кажу, що вся моя діяльність на посаді голови обласної ради була тільки в інтересах громади та інтересах тих, хто потребує підтримки і допомоги.

 

Ви дуже добре знаєте, в якому стані знаходяться всі санаторії на території Чернівецької області. І один санаторій, який ще більш менш намагалися, щоб не закрити, щоб згідно відповідної процедури передати будь-якому інвестору в такому стані як він [санаторій] є з відповідним статусом.

 

Бо коли ми маємо інші санаторії, той же Щербенці та ряд інших, коли вони закрилися, вони не мають тієї ціни. І ми знаємо, що навіть санаторій Щербенці з 2010 року не працює, там немає огородження. Я неодноразово туди виїжджав. Люди скаржаться, що немає ніякого реагування від держави та області. Звісно, це є ті питання, які ми з вами маємо вирішувати. І у санаторій «Брусниця» виїжджало ряд комісій, які досконало вивчали існуючу проблему. Всі були з однозначною думкою, що санаторій потрібно передати в оренду для того, щоб його зберегти. Згідно умов, які там були з минулого скликання, можливо не всіх це влаштовувало. І вони на сьогодні є не такими простими. Я практично з кожним підприємцем, які [цікавились] цим підприємством вів перемовини в межах моїх повноважень і озвучував всі ці пропозиції. Я не можу перевірити факти, звідки і яке походження коштів, хто і як планує там вкладати.

 

В ситуації, яка стосується інших людей, в тому числі й з тим підприємцем, який намагався взяти цей об’єкт в оренду, я не вів перемовини і нічого спільного не маю до іншої діяльності, які вони ведуть (?). Походження цих коштів для мене не відоме. І ніхто не буде шукати походження коштів, чи президент, який їде за кордон і не знає походження коштів інвесторів.

 

Я жодного відношення не маю до того, що озвучувалося. Я знав, що ведуться відповідні розслідування і особисто мав розмову з представниками НАБУ ще далеко до цього. Я намагався довести це. Не думайте, що це було так з моєї сторони будь-як. Я би ніколи собі не дозволив спілкуватися з цим підприємцем [Кушніром] на такі теми, якби це була не знайома мені людина. 30 років ми спілкуємося і ми мали спільні справи і вони тривають до сьогоднішнього дня. І такі речі, які відбувалися, були багато-багато разів, крім того, що вони [НАБУ?] говорять. Але суть в тому, що в момент коли це все відбулося, мультик який показують, ролик цей…

 

Я можу сказати, що це піар-компанія працює. В момент, коли я був супроводжений з тієї точки додому і на ранок там же були проведені обшуки. Якби там в той момент було те, про що там [мова про записи НАБУ] говориться, він був би чітко зафіксований [ймовірно, мова про хабар]. З сьомої години й до вечора проходили ці обшуки. І якщо б він [хабар] був виявлений так, як він подається, то він би був зафіксований. Він [хабар] відсутній. І ніяких розмов, і ніяких натяків на те, що депутатський корпус задіяний у звинуваченнях, як вони подані, не присутнє. Відсутнє таке.

 

Якщо хочуть когось нагинати, щоб завести на когось справу, я ще раз заявляю – я не маю чого боятися і готовий довести слідству свою правоту. А лякати мене не варто, бо я пройшов багато таких шляхів в різних періодах. Я відповідально підходив до всіх моїх рішень і повноважень, які мені були надані.

 

Я розумію, що багато хто хоче вирішувати свої питання. Політичні, особисті та багато чого у цей момент. Я усвідомлюю, що наша політична сила [ВО «Батьківщина»] , яку я маю честь очолювати не виграла ні президентські, ні парламентські вибори і комусь потрібно щось робити [на нас] піаритися. Але є певна людська гідність і відповідальність кожної людини перед Богом і перед людьми. І не потрібно це все перекручувати заради власного піару і авторитету. Бо Бог є і ця всі правда вийде назовні. І не потрібно це все перекручувати, подавати і лякати людей, що там [підозра про хабар] незрозуміло що є. Більш прозорої справи, рішення, яке пройшло всі необхідні процедури, я не пам’ятаю як депутат п’ятого скликання. І нехай хтось виступить і скаже, що там колись була виставлена інша умова [конкурс], крім тієї умови, яка була виставлена офіційно на сайті. Це все, повірте мені, є маячня. І що там багато чи мало, там мають бути інші питання.

 

Ви чули і про контрабанду і тому подібне. Це не мені перевіряти факти контрабанди в області. Я чітко відмежувався від того, щоб брати участь у цих справах контрабанди за всю мою діяльність скільки я в області. Ніколи я цим не займався. Я завжди відстоював інтереси людей. А коли намагаються сьогодні перекручувати факти і казати, що десь там щось ще є (можливо, І.Мунтян натякає на попередній виступ О.Фищука, який згадував обшуки НАБУ на Буковинській митниці, - БукІнфо) , я це слухав і мені просто смішно. Давайте! Я готовий давати по кожному факту і по кожному прикладу давати відповіді.

 

Що стосується того, що потрібне головування іншої (вимога фракції БПП «Солідарність» до закінчення слідства передати головування на сесіях своєму першому заступнику Інзі Маковецькій, - БукІнфо) – я не заперечую. Будь-ласка, щоб громада не страждала, я абсолютно не опираюся цьому. Повірте мені, що я був готовий і до такого рішення. Не думайте, що немає правди, бо було б все по іншому. Не буду зараз коментувати все інше. Тому, що я обмежений відповідною інформацією. Я говорю лише те, що стало публічно і слідство дозволило у публічній площині все це обговорювати.

 

Що стосується інших питань, то дійсно ми будемо говорити і давати покази. Я не пам’ятаю, щоб у цій залі, крім вільного спілкування у межах чинного законодавства кожен депутат має право агітувати і висловити свою пропозицію і ставити її на голосування. Що я колись комусь не давав слова і не ставив на голосування? І про будь-який тиск чи якісь інші інтереси мені виглядає смішно.

 

Якщо хтось сьогодні каже, що бачить по «його очах» що там щось було… Я не хочу називати прізвища… Я коли це слухаю, це просто несерйозна розмова. Я ще раз кажу – є логіка. Коли в Сторожинецькому районі продається на аукціоні санаторій по курсу за 20 тисяч доларів, коли в Новоселицькому районі санаторій передають в оренду на 49 років за 7 тисяч 800 фірмі «Роднічок» і вона відмовляється обласній раді платити в подальшому ці гроші, то ви самі розумієте, яка вартість цієї оренди чи майна в такому стані! Я коли привів сюди колег своїх з-за кордону то вони сказали віддайте хоч за одну гривню, щоб це не пропадало. Про які кошти тут можна говорити, логіка яка, шановні друзі?!

 

Ми або боїмося, або нас лякають і починаємо щось перекручувати, хочемо піаритися на чужій біді? Або давайте будемо чесними, якщо ми говоримо про Бога… Кожен може опинитися в скрутній ситуації. Якщо я когось ображав колись, я завжди готовий вибачатися. І зараз в тому числі. Але поступив виключно в інтересах громади та нашої області. І ніякого порушення процедури… не було навіть думки такої допускати. Я вибачаюся, що довго виступаю, але я не можу все сьогодні говорити.

  

Шановні депутати! Я прошу вас всіх – давайте дочекаємося того… що кожна людина має право на своє слово для захисту і доведення своєї правоти.
 
Дивіться виступ Івана Мунтяна на відео, починаючи з 27 хвилини: