БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 25 Лютого 2020

Фищук вже не вважає, що справа Мунтяна є «політичним замовленням» і натякає, що спецслужби спрацювали «дуже потужно»

ВИЧАВИВ З СЕБЕ РАБА? /


Виступ депутата Чернівецької обласної ради, члена фракції БПП «Солідарність», екс-голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука на сесії Чернівецької обласної ради 25 лютого 2020 року:

 

Доброго дня, шановні депутати, шановні присутні!

 

Я десь абсолютно підтримую, і ми це обговорювали сьогодні на фракції, Івана Васильовича [Шевчука], стосовно тих подій, які відбуваються останній період часу, кругом, як ми звикли говорити і гордитися цим, буковинського парламенту. Не пам’ятаю за усе своє свідоме життя скільки я пропрацював і скільки був у політиці, щоби десь були такі справи, крутилися навколо якраз буковинського парламенту.

 

Були різні розмови, домовленості, де треба було чисто на політичному рівні про щось домовитися, але щоб так відбувалося, як викинули у публічну площину судове засідання, яке відбувалося [обрання запобіжного заходу Вищим антикорупційним судом України (ВАСУ) за підозрою в отриманні хабара головою Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном], де кожен міг зрозуміти, яку він відіграє роль. Скажу вам, що я один з перших, хто минулого тижня був на допиті у слідчого. Звичайно, я попереджений і не можу говорити нічого лишнього, але скажу, що служба [НАБУ] володіє надзвичайно великою інформацією. І не тільки по цьому факту.

 

Я, мабуть, також маю вибачити перед правоохоронними органами, коли я одним з перших заступився за голову [обласної ради Івана Мунтяна] і казав, що це політичне переслідування. Звичайно, тоді я робив висновки, володіючи лише певною інформацією. Для мене було багато питань і на ті питання не давали правоохоронні органи відповіді. Можливо, якби було про це одразу більше інформації, ми б краще розуміли цю ситуацію. А ситуація дуже не проста. Я прослухав судове засідання не один раз, бо там багато раз стосувалося мене. Якщо ми з Іваном Васильовичем [Шевчуком]ось тут (показує місце) обидва сиділи на останньому тому засіданні (обласної ради, під час якого відбувалося голосування по санаторію «Брусниця», - БукІнфо) і я це навіть почув під час засідання суду, то можете зрозуміти, наскільки потужно спрацювали спецслужби.

 

Хотів би також звернутися до тих, хто організовував, навіть в останні два дні, в окремих засобах масової інформації певну подію (швидше за все, мова йде про вчорашню публікацію «Світлана Фочук: Ніколи не відчувала жодного тиску з боку голови облради Мунтяна щодо голосувань, незважаючи навіть на те, що ми однопартійці. Добре, що "клубок" по Брусниці почав розплутуватися»), щоб відвернути увагу від головного. Виявляється, що Фищук із Шведом захопили «Брусницю».

 

Шановні друзі! Але там не звертають на це увагу. Там чітко працюють по закону. Я не приховую і публічно виступав… я переконаний, що багато людей не усвідомлюють ті проблеми, які наступили і ще будуть в нашому житті, де ми хочемо розбудувати з вами вільну, незалежну державу Україна. В плані того, яку шкоду наносить контрабанда. Не те, що вкрали, бо як казав один, якщо вкрали, то в нього можна буде забрати, а те, яку шкоду зробили економіці. І виходячи з таких міркувань, я так розумію, що Іван Миколайович [Мунтян] потрапив чисто випадково у ті сітки (ймовірно, мова йде про обшуки НАБУ на Буковинській миниці).

 

Шановні друзі! Знаю, що це не перше і знаю, хто за цим стоїть. Але я не боюся, не один раз говорив про це. Боюся тільки Господа Бога. Я завжди готовий боротися за правду, за незалежну державу Україна, де мають з нами жити наші діти й онуки. …

 

Публічно заявляю, і я це казав на фракції, маючи певний досвід роботи і з правоохоронними органами, і коли працював головою Чернівецької ОДА у підпорядкуванні була податкова поліція, я в межах всіх норм закону готовий був допомагати Іванові Миколайовичу [Мунтяну] і будь-кому… Але за ті проступки (натяк на отримання Мунятном хабара?) кожен має відповісти.

 

Шановні друзі, оцінюйте це, як хочете… правда завжди переможе, дякую. Слава Україні!
 
Відео дивіться з 18 хв. 15 сек.: