БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 14 Листопада 2019

МЗС Австрії: Захист Фірташа перешкоджає його екстрадиції до США

ВИБРИКИ ДМИТРИКА /


Захист українського бізнесмена Дмитра Фірташа затягує його екстрадицію до США. Про це на спільному з міністром закордонних справ Вадимом Пристайком брифінгу заявив голова МЗС Австрії Александр Шалленберг, - пише видання theBabel.


«Що стосується питання Фірташа, то воно затягується не з австрійської сторони... Міністерство юстиції уже ухвалило відповідну постанову про екстрадицію пана Фірташа, але Фірташ та його адвокати, відповідно, затягують цей процес і наполягають на перегляді справи», — зазначив міністр.

Міністр додав, що щойно всі судові процеси будуть завершені та відповідні силові структури отримають рішення суду, буде ухвалено рішення про екстрадицію Фірташа до США.

16 червня міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав остаточний дозвіл на екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа у США, але поки він залишається у Відні. У США Фірташу загрожує понад 80 років вʼязниці з конфіскацією майна й арештом активів.

Фірташ скористався ситуацією з телефонною розмовою президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, щоб оскаржити рішення про екстрадицію

Адвокати Фірташа передавали адвокату президента США Рудольфу Джуліані документи з компрометуючою інформацією про колишнього віцепрезидента Джо Байдена та американського спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував можливе втручання Росії у вибори 2016 року.