БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 14 Листопада 2019

Буковинський нардеп від "Слуг народу" Мазурашу почав оправдовуватися у соцмережах, чому проголосував проти продажу землі

І ВАШИМ, І НАШИМ... / 


Після голосування проти проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10), звичайно, мене почали трохи «атакувати» представники ЗМІ, адже таку позицію дійсно можна вважати «неправильною» або несподіваною як для представника фракції «Слуга народу».


Отже, чому я проголосував «проти». Тому що це, за моїми відчуттями, відповідає позиції більшості земляків з 203 округу (Чернівецька область), а також моїм особистим переконанням, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України по мажоритарному в/о №203 Георгій  Мазурашу.

Для мене це дуже важка «розтяжка», оскільки я балотувався від політичної сили, яка йшла на вибори з мессенджем в тому числі щодо ринку землі. Але під час виборчої кампанії на більшості зустрічей (яких я провів реально дуже багато, майже у всіх населених пунктах округу), ми обговорювали з виборцями і питання землі, і я говорив, що я за те, щоб залишити в державній (комунальній) власності землю , яку ще не встигли «розбазарити».

Думаю, якби головним меседжем кампанії було питання «ринок землі» (або «за продаж землі»), результати могли бути істотно різними на виборах. Реально, думаю, дуже малий відсоток виборців Зеленського і його команди (до якої входжу і я) взагалі був в курсі пункту про ринок землі.

Тепер про справи фракційні. За нашою внутрішньофракційною домовленістю, коли 70% за якесь питання, ми маємо в залі всі голосувати так. І це, вважаю, нормально, демократично. Але за ринок (продаж) землі я голосувати не міг. Не вважаю, що ми маємо моральне право сьогодні вирішувати так кардинально долю землі, яка має належати Українському народові і в наступних поколіннях. Українському народові, як я розумію, - це всім, а не тільки тим, які мають гроші, щоб купити землю. А всі ті переваги і плюси, які фігурують в контексті відкриття ринку землі, переконаний, можна реалізувати через прозорий, адекватний, справедливий ринок оренди землі! Хоча для початку нам би розібратися з реєстрами, кадастрами, навести порядок там, провести аудит «раздерібаненого», принаймні за останній час, (скільки можна побачити, і виправити), скласти оцінну вартість різних земель (в залежності від якості, розташування і т. п.), провести референдум (щоб знати позицію більшості громадян), а потім вже все це врахувати в якісному законопроекті.

Зараз варто поставити на паузу будь-які махінації з сільськогосподарською землею (у т.ч. зміни цільового призначення, чим, як сигналізують активісти, «промишляють», зокрема, представники «Держгеокадастру». Думаю, вже досить «розбазарювати» власність українського народу!

А те, що я порушив внутріфракційну дисципліну, погано, звичайно. Але продаж землі я сприймаю як продаж країни, майбутнього, а цими речами я не можу торгувати. Однак, якщо на референдумі більшість висловиться за продаж землі, тоді .... Не думаю, що так може бути.

Особисто у мене землі немає, крім 7 соток, які виділила Чернівецька міська рада після того, як у нас була пожежа в напівпідвалі, де ми жили з сім'єю до цієї неприємної події в 2016 році.