БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 12 Листопада 2019

У Путилі можуть зупинити фінансування районної лікарні: свободівці б"ють тривогу (+ДОКУМЕНТ)

ЧИМ ЗАВИНИЛИ ГУЦУЛИ?! / 


Свободівські депутати б’ють тривогу щодо незрозумілих дій колишнього Головного лікаря Путильської ЦРЛ. Фінансування районної лікарні може бути зупинено. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник голови Чернівецької обларади, очільник обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.


До мене з тривогою про можливе призупинення державного фінансування Путильської районної лікарні на 2020 рік звернулися депутати-свободівці у Путильській районній раді. Також до мене, як депутата обласної ради 12 листопада звернувся Голова комісії з реорганізації Путильської ЦРЛ Михайлюк К.М. з проханням посприяти у вирішенні незрозумілої ситуації у лікарні, яка через спротив колишнього Головного лікаря ЦРЛ Михайла Дячука виникла в ході реорганізації закладу в некомерційне підприємство.

Дали інформацію, що до керівництва держави та області ще 5 листопада Голова комісії з реорганізації Путильської ЦРЛ та працівники закладу направили відповідне Звернення у якому стверджують, що процедуру по реорганізації лікарняного закладу не дає проводити колишній головний лікар ЦРЛ Михайло Дячук, який на всіх рівнях чинить цьому спротив та крім того не віддає гербову печатку закладу.
 
Через ці незрозумілі дії колишнього керівника медичного закладу району неможливо провести вчасно реорганізацію закладу і на наступний рік з державного бюджету через Національну службу здоров’я України (НСЗУ) не буде можливості надавати кошти і фінансувати медичний заклад у наступному році прийдеться з районного бюджету. На ці небезпечні для мешканців району дії колишнього керівника медичного закладу не дають жодної реакції ні районна адміністрація ні правоохоронні органи району.

У зверненні колективу до Президента України, керівництва держави та правоохоронних органів також йдеться, що з 2020 року відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 року фінансування всіх видів медичного обслуговування населення буде здійснюватись за договорами про медичне обслуговування укладеними з НСЗУ. Саме з цією метою Путильська районна рада 22 серпня 2019 року прийняла рішення №31-33/19 «Про реорганізацію шляхом перетворення комунального закладу «Путильська центральна районна лікарня» в комунальне некомерційне підприємство «Путильська центральна районна лікарня» Путильської районної ради Чернівецької області. Затверджено Голову комісії з реорганізації, до якого відповідно до положень ст. 105 Цивільного кодексу України переходять усі права керівника ЗОЗ.

Однак за інформацією із відповідного Звернення колишній головний лікар закладу Дячук М.Д., будучи депутатом Путильської районної ради, свідомо ігнорує загальнообов’язкове рішення органу місцевого самоврядування, створює систематичні перешкоди в роботі, відмовився від передачі голові комісії з реорганізації гербової печатки, що призвело до бюджетного порушення та до інших недопустимих наслідків, в тому числі й невиплат заробітної плати та інших заборгованостей за захищеними видатками бюджету.

Нажаль питання блокування процесу реорганізації медичного закладу на Путильщині колишнім головним лікарем Путильської ЦРЛ Михайлом Дячуком районною адміністрацію та правоохоронними органами району належним чином не беруться до уваги, а наслідки від цього можуть бути катастрофічні, що в кінцевому випадку може призвести до відсутності фінансування районної лікарні у 2020 році.

Для повного розуміння ситуації та важливості оперативного вирішення подібного питання на рівні Путильського району даю інформацію, що на рівні області, для того щоб у 2020 році продовжилося фінансування з державного бюджету медичної галузі ми у Чернівецькій обласній раді робили подібні дії з липня-серпня для лікарень та медичних установ обласного підпорядкування і відповідні рішення були прийняті на нещодавніх сесіях обласної ради. Незважаючи на складність вирішення відповідних питань керівництво медичних установ та закладів обласного підпорядкування з розумінням поставилося до вирішення цих питань і процес їх реорганізації проходить вчасно.

З огляду на вищеподане з офіційним листом публічно звернувся до обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Начальника поліції та Прокурора області якнайшвидше вплинути на колишнього Головного лікаря Путильської ЦРЛ Михайла Дячука, щоб розблокувати процес реорганізації медичного закладу Путильського району, дати діям, які шкодять реорганізації відповідного медичного закладу в Путильському районі чітку правову оцінку та вияснити по якій причині представники виконавчої влади та правоохоронних органів у Путильському районі до теперішнього часу не реагують на відповідні порушення зі сторони колишнього Головного лікаря Путильської ЦРЛ Михайла Дячука.
 
Редакція БукІнфо отримала також копію цього звернення: