БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 12 Листопада 2019

Екс-губернатор Фищук вважає політичним замовленням обшуки в голови обласної ради. Чомусь каже, що сам до того не причетний

ДЄДУШКА-ОРАКУЛ /

Екс-голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук вважає політичним замовленням обшуки, які провело Національне антикорупційне бюро в кабінеті голови обласної ради Івана Мунтяна 16 жовтня, - інформує "Чернівецький промінь".

Як відомо, НАБУ інкримінує посадовцю отримання хабаря в сумі 180 тисяч доларів за передачу в оренду приватному підприємцю Бальнеологічного санаторію «Брусниця» в селі Брусниця Кіцманського району.

«Стососно обшуків – це, напевно, політичне замовлення. Або хтось зробив політичне замовлення проти [Мунтяна], або це непрофесійність НАБУ», – заявив Фищук, коментуючи справу в ефірі програми «Без емоцій» на телеканалі «Чернівецький промінь» 7 листопада.

На переконання Фищука, справа навіть не дійде до суду.

"Якщо оголошення було, якщо конкурсна комісія засідала, профільна комісія питання розглядала, на сесії рішення прийнято депутатським корпусом – то при чому тут Мунтян?", - каже екс-голова ОДА.

Водночас посадовець відзначив, що сам за рішення про передачу в оренду санаторію «Брусниця» не голосував, оскільки, на думку депутата, воно потребувало детальнішого вивчення. 

 

Нагадаємо, ще зовсім недавно у самого Фищука, коли той обіймав посаду голови Чернівецької обласної державної адміністрації, правоохоронці проводили обшуки, підозрюючи високопосадовця у сприянні контрабандним махінаціям для своїх родичів.

21 грудня минулого року працівники управління захисту економіки у Тернопільській області Національної поліції провели обшуки вдома та в бізнес-офісі родичів Фищука.

У поліції зазначили, що слідчі дії відбулися «у межах кримінального провадження, відкритого за фактом порушення суб’єктами господарства законодавства під час імпорту продукції». Обшуки тривали «в офісних приміщеннях та за місцем проживання осіб, які можуть бути причетними до цього правопорушення». Кримінальне провадження розслідує управління захисту економіки у Тернопільській області.

Сам колишній посадовець в інтерв’ю «Укрінформу» повідомив, що обшуки проводили не тільки тернопільські правоохоронці, а й чернівецькі. Він заявив, що вважає такі дії спробою тиску, проте замовника не назвав.

«Це хотіли в черговий раз мене залякати. Обшуки тривали більше 4 годин. На мою думку, вони шукали документи про те злочинне угруповання, яке зараз є на Чернівецькій митниці та в самому управлінні захисту економіки. Але з чим вони прийшли, з тим і пішли», – розповів екс-голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук.

Ще раніше, у березні 2018 року працівники управління захисту економіки разом із прокуратурою вже проводили обшуки у родини Фищука. Тоді голова ОДА назвав ці обшуки «зведенням рахунків».

Як повідомляв БукІнфо, тоді помешкання доньки та сватів голови Чернівецької ОДА обшукали у справі про контрабанду. 24 жовтня 2018 року Кабінет міністрів погодив звільнення голів Київської, Луганської, Чернівецької та Черкаської обласних державних адміністрацій, зокрема Фищука. Досі справа знаходиться у підвішаному стані.

 

Після перемоги ЗЕ-команди в Україні О.Фищук кілька разів був помічений у близькому колі знайомих керівника виборчого штабу ЗЕ-команди на Буковині Віталія Другановського. За неофіційною інформацією, у випадку призначення В.Другановського головою Чернівецької ОДА, Олександр Фищук претендував на посаду його радника.

 

Фото "Чернівецький промінь"