БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 9 Жовтня 2019

Буковинців запрошують на урочисте святкування Дня захисника України у село Добринівці на Заставнівщину

СВЯТКУЙМО РАЗОМ! /


До Дня Захисника України, Дня козацтва та Дня створення УПА 14 жовтня 2019 у селі Добринівці Заставнівського району відбудеться низка заходів.

 

Місце обране невипадково - саме тут зведений Хрест у пам'ять про те, що у 1944 році у лісі неподалік від села Добринівці на Буковині каральний загін НКВС розстріляв біля сотні юних оркестрантів Української Повстанської Армії. Вони таємно пересувалися у супроводі загону УПА з Тернопільщини в напрямку Карпат для перетину кордону. Але внаслідок викриття були оточені та знищені.

 

Архівних даних про цю подію також немає. Є поодинокі свідчення очевидців, котрі після жорстокої розправи наважилися прокрастися на місце бою. Мешканці села стверджують, що ще довгі роки після трагедії натрапляли в лісі на кістки.

 

Пам'ятний Хрест встановлений у 2007 році за ініціативи Буковинського Товариства політв'язнів і репресованих. А 14 жовтня 2017 року, у 75-ту річницю від створення Української Повстанської Армії, на цьому місці було освячене для каплички, встановлено щогли для прапорів.

 

У понеділок, 14 жовтня, заходи розпочнуться з молебню за Україну і полеглих Героїв, після чого відбудеться покладання лампадок до Хреста. Початок о 14.00 год.

  

Опісля для учасників та гостей святкувань буде розгорнута козацька кухня та відбудеться концерт за участі творчих колективів області. О 18.00 запланований спільний перегляд художнього фільму «Заборонений».