БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 4 Жовтня 2019

Наш земляк, видатний полководець Петро Болбочан - захисних української Державності (ФОТО)

НАШІ ГЕРОЇ / 

3 жовтня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась лекція, присвячена 136-ї річниці від дня народження видатного буковинського полководця, полковника армії УНР Петра Болбочана, - повідомляє Національний Корпус Чернівці.

 

Розпочав лекцію керівник проекту "Пам'ять Нації Буковина"- Володимир Яловко, який розповів про життєвий шлях Петра Болбочана, про його роль у процесі формування української армії, військові операції та боротьбу за Українську державу. Крім того, лектор розповів слухачам про похід Болбочана на Крим, його конфлікти з керівництвом УНР, зраду зі сторони Української Народної Республіки та трагічну смерть.

 

 

Другою частиною лекції став виступ соціолога з Інституту Національного Розвитку - Данила Коваля, який на прикладі історичних подій 1917-1918 р. розповів про важливість правильного розуміння природи війни державною елітою для виграшу у гібридній війні, та про негативні наслідки довготермінового використання антивійськової агітації в політичній боротьбі у воюючій країні.
 

Довідка (Wikipedia)/ Болбоча́н Петро́ Фе́дорович (5 жовтня 1883, с. Ярівка, нині Хотинський район, Чернівецька область) — український військовий діяч, полковник Армії УНР, очільник Кримської операції проти більшовиків з метою встановлення на території півострову української влади та взяття під контроль Чорноморського флоту.