БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НОВИНИ   >>> 15 Серпня 2019

Кількість відключень боржників від газопостачання на Буковині зросла за липень в чотири рази

БОРГИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ / 

Протягом липня кількість відключених за борги споживачів газу сягнула 356. В І півріччі 2019 року, згідно з дорученнями ТОВ «Чернівцігаз Збут», щомісяця припиняли газопостачання для 100 -120 домогосподарств Чернівецькій області. Збільшення відключень пов'язане зі значною кількістю боржників — наразі 71% від загальної кількості побутових споживачів в регіоні не сплатили за спожитий газ, інформує пресслужба "Чернівцігаз Збут".

За 6 місяців, через заборгованість, припинено постачання газу 724 споживачам. В липні відключено ще 356. Перед відключенням клієнти компанії неодноразово отримували від "Чернівцігаз Збуту" повідомлення про необхідність погашення боргу. У липні чергові повідомлення направлено ще 11 тис. боржникам, з яких 5,7 тисячі проживають в Чернівцях.

На 1 липня поточного року заборгованість за газ перед «Чернівцігаз Збутом» мали 165,5 тис. клієнтів, що становило 71 % від загальної кількості побутових споживачів в області. У більшості випадків — це несплачені суми за опалювальний період. В літні місяці, коли зменшується споживання, розрахунки ведуться вчасно і майже в повному обсязі.

«Зараз ми продовжуємо активну роботу зі споживачами-боржниками та масово відправляємо споживачам повідомлення про заборгованість та попередження про відключення, а також подаємо на відключення злісних неплатників. Протягом липня на відключення направлено 1 280 дорученнь, з яких 394 по місту Чернівці. Сподіваємося, що значна частина наших клієнтів не чекатиме таких радикальних дій та погасить заборгованість завчасно. Адже накопичення боргів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне постачання газу для споживачів області, тому до початку нового опалювального сезону сума боргу повинна бути зведена до мінімуму», - говорить в.о. директора ТОВ «Чернівцігаз Збут» Катерина Параска.

Компанія вдається до припинення газопостачання тільки після письмових повідомлень. Всі боржники обов’язково отримують попередження про припинення постачання газу. Щоб уникнути цього, споживачам в триденний термін після отримання попередження, необхідно розрахуватися за спожите блакитне паливо.

 
Після відключення, споживання блакитного палива, можливе тільки за умови повного погашення наявної заборгованості, судових витрат та вартості витрат з припинення та відновлення газопостачання, що коливається від 950 до 1,5 тис. грн.