БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 17 Березня 2019

Вчені розповіли про користь вживання зеленого чаю

ПИЙТЕ, НА ЗДОРОВ’Я / 

 

Вчені з Університету штату Огайо заявили про те, що зелений чай допомагає подолати ожиріння і зменшує кількість запальних біомаркерів. Як повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на MedicalXpress, дослідники провели експерименти на мишах.


Раніше дослідники вже встановили, що порушення в мікробіомі кишечника пов'язані з розвитком ожиріння, а зелений чай сприяє появі необхідних бактерій. У ході нового дослідження вчені хотіли виявити зв'язок між зеленим чаєм, ожирінням і запальними процесами.

Вчені спостерігали за впливом на гризунів 2% екстракту зеленого чаю. Протягом восьми тижнів одна з груп мишей вживала їжу з високим вмістом жирів, а інша – харчувалася нормально. Тільки половина кожної групи отримувала концентрат зеленого чаю. Дослідники виміряли масу тіла, об'єм жирової тканини мишей, резистентність до інсуліну та інші показники, включаючи проникність кишечника, транслокації ендотоксину в кров (сприяє резистентності до інсуліну), запальні процеси в шлунково-кишковому тракті та мікробний склад.

Виявилося, що миші, які отримували екстракт зеленого чаю і вживали жирну їжу, набирали вагу на 20% повільніше і мали менш високу резистентність до інсуліну, ніж ті, хто не отримував екстракт. Крім того, зелений чай перешкоджав проникненню ендотоксину, що виділяється деякими бактеріями, у кров. Зелений чай також сприяв більш здоровому мікробіому кишечнику.

За словами дослідників, кількість екстракту зеленого чаю у мишей відповідало 10 чашок напою на день у людей.

Раніше вчені з Університету Західної Австралії заявили про те, що вживання чашки чаю або жмені ягід кожен день допомагає знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.