БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ   >>> 14 Сiчня 2019

Гігантського кабана привезли до Вашківців маланкарі села Горбова (ФОТО+ВІДЕО)

КАБАН ДИКИЙ, ХВІСТ ВЕЛИКИЙ / 


Більше трьох десятків колективів маланкарів зібрались у містечку Вашківці Все змішалось – коники, вікінги, індіанці та символ 2019 року – гігантський кабан. Таку переберію до Вашківці привезли маланкарі із румуномовного села. Тут поєднали давні костюми із сучасними, які вигадали і зробили самі. Юрій, маланкар с. Горбова, Герцаївський район: "Кабана каркас зробили із дерева, костюми самі шили , самі придумали образи, це наша команда", - інформує ІА АСС

 

Маланка на Буковині вражає своїм розмаїттям. Фестивалі усе частіше нагадують карнавал. Маланкувати – робота непроста, учасники дійства починають ходити селами ще у ніч із 13 на 14 січня, а потім і увесь день.

 

Правило одне – у переберії участь беруть лише чоловіки.

 

 

На іншому боці площі міста традиційні маланкарі. Колядуватимуть і щедруватимуть аж до самого смерку. Орест Сіретський, мешканець Вашківці: "Як звично фестиваль завершується спаленням дідуха, феєрверком. А наші маланкарі ходять колядувати, щедрувати з рідними, щоб на рік дочекати цієї днини." 

 

 

У Вижницькому районі м. Вашківці на традиційному святі Маланки сьогодні, 14 січня, маланкарі наділи маски Юлії Тимошенко та Дональда Трампа. Про це повідомляє molbuk.ua.

 Маланкарі одягнули також ряси монахинь.

 Нагадаємо, сьогодні у містечку відбувся традиційний обласний фестиваль "Вашківецька Маланка", в рамках якого пройшли конкурси маланкарів, представлення колективів, у тому числі й з-за кордону.

 

 

Фото АСС і МБ