БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 12 Вересня 2018

В Італії знайшли унікальний скарб часів Римської імперії

СЕНСАЦІЯ / 

Монети у відмінному стані, кажуть археологи, про ринкову вартість сенсаційної знахідки фахівці поки нічого не говорять


В Італії знайшли амфору з трьома сотнями золотих монет Римської імперії. Унікальний скарб виявили під час розкопок на території закритого театру в місті Комо на півночі країни. Монети у відмінному стані, кажуть археологи. Про ринкову вартість сенсаційної знахідки фахівці поки нічого не говорять.

Раніше повідомлялося, що археологи в Грузії виявили скарб із золотими і бронзовими монетами періоду XII-XIII століть в ході розкопок, що проводяться на території Тетрицкаройського муніципалітету (регіон Квемо-Картлі), на руїнах стародавнього міста-фортеці Самшвілде. Монети знаходилися в дерев'яному ящику, який знайшли під рівнем підлоги одного з приміщень в цитаделі.

Раніше, на Мамай-горі в Запоріжжі археологи виявили незвичайний комплекс, дебати про віднесення його до тієї чи іншої культури тривали годинами.

Також на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського заповідника археологи розкопали залишки оборонної стіни Києво-Печерського монастиря XII століття. За словами дослідників, унікальність стіни в конструкції її фундаменту, яка раніше не зустрічалася.