Кравчук зрозумів, що Степан Бандера таки Герой України, але присвоєння державних звань назвав «рудиментом більшовицької системи»

ВИБОРИ / «Державні звання героїв України і орденоносців різних ступенів потрібно ліквідувати в Україні, як рудимент більшовицької системи. Лише народ може оцінювати героїзм тієї чи іншої людини». Як передає кореспондент УНІАН, про це Л.кравчук заявив сьогодні на прес-конференції у Чернівцях. За словами Л.Кравчука, нещодавно він придбав документальний тритомник про Степана Бандеру і дізнався для себе багато нового про нього і його революційний шлях.

Відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН щодо особистого ставлення до присудження Президентом В.Ющенком звання Героя України провідникові ОУН Степанові Бандері, Леонід Кравчук відповів: «Ті, хто вважає Степана Бандеру героєм України, ніколи не міняли і не змінять своєї точки зору. Йому поставили пам’ятники, його ім’ям назвали вулиці. Якби мене спитали, чи вважаю я геройськими вчинки Бандери, як людини, яка життя віддала за Україну, я сказав би, що так!»

«Я, здавалося, читав, і вивчав все щодо життя і діяльності Бандери. А виявилося, що це лише 50 сторінок цього тритомника. А люди ж взагалі цього не знають! То треба, щоб дізналися, почитали, зрозумілі і після цього оцінили її справи і лише після цього піднімати питання про визнання», - зазначив він.

Водночас перший президент України піддав сумніву необхідність присвоєння звання Героя України С.Бандері, оскільки воно втратило свій престиж.

«Для чого йому присвоювати героя, коли я соромлюся свого геройства. Тому, що вже стільки роздали звань героїв, як пряників дітям. Причому роздали людям, які нічого спільного з українською незалежністю не мають. Крім того, ці звана Героїв елементарно продають. Ви про це знаєте? Тому, коли Тимошенко стане президентом, я рекомендуватиму відмінити присвоєння Державних звань героїв України і орденоносців», - підкреслив Л.Кравчук.


Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, УНІАН / БукІнфо (с)
Фото автора

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації